| Sârma a întrebat:

Vreau si eu statusuri de dor ca el a plecat dincolo si mie foarte dor de el sau statusuri ca tin la el. Si vreau multe daca se poate. Scuzati categoria dar nu stiu unde sa scriu pentru statusuri. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| ღஜღLife4Loveღஜღ a răspuns:

Hai să nu ne gândim la ce va fi,când mă săruţi, când mă atingi. Fă-o ca şi când mâine la întâlnire nu o să ajungi!
Nu uita ca tu ai ales sa te indepartezi! Ti-am spus ca daca faci asta, nu o sa ma mai vezi!
Si poate c-o sa gresesti din nou! Eu nu fur inimi, le primesc cadou :d!
Poti sa stergi o lacrima, dar nu poti sa stergi si amintiri!
Acum dintre un pahar si sufletul meu habar nu am care-i mai gol! Daca intelegi ce vreau sa spun, fii atent! Nu poti repara greseli in ultimul moment!
De ce te uiţi la mine cu ochii ăştia goi?! M-am săturat de mine şi de voi, de tine şi de noi.
As fi vrut sa raman. dar nu am pentru cine!
De atatea ori te-a facut sa te simti un NIMENI!
Tace alaturi de mine, indelung. Abia tarziu ma intreaba cu suspiciune : - Suferi?
Imi e dor, mi-e dor de tot ce e al meu!
Acum inchin doua pahare de vin! Pentru ce-i care traiesc si viseaza ca mine! Nu ma meritai iubire!
Te-ai intrebat vreodata cate persoane au si vor avea o viata extraordinara, pentru simplu fapt ca tu ai facut sau faci parte din viata lor?!
Am obosit sa iert, sa uit, sa trec cu vederea, sa nu-mi pese: nu am iertat, nu am uitat, nu am trecut cu vederea si mai mult ca sigur inca imi pasa!
E ziua aia in care numai poti sa minti si nici cuvinte nu ai pentru cat de multe simti!
Sa iau partea pozitiva "Ma bucur ca esti bine! ", sau partea negativa "M-am obisnuit fara tine! "?
Te las sa ma uiti daca vrei! Anunta-ma cand ai sa reusesti!
Şi poţi să pleci. Că nu te caut!
Nu-mi pasa! Tot ce faci e sa privesti, ca la orgoliul tau nu ma astept sa ma opresti!
Zambesc fals! Stiu ca e ultima data. Incerc sa fiu indiferenta, nu mi-a iesit niciodata!
Totul s-a stins! Ce-a fost cu el? SUBIECT INCHIS!
Si stii ca ma tin de cuvant! Ca nu sunt genul care arunca promisiuni in vant!
De azi, nu iti mai spun pe nume! Esti doar o cunostinta, nu cineva anume!
Ai grija de ea, nu o lasa la greu! Fi mereu aproape de sufletul sau, nu o lasa sa planga. Fa-o sa zambeasca, sa fie fericita, sa nu se mai opreasca!
Fericita. Nepasatoare. Ia zi, doare?
Astea sunt doar texte, hai sa trecem peste!
Nu are rost! In seara asta ti-am mai spus, nu te cunosc!
Adu-ti aminte prima data cand ne'am sarutat,inca mai simt fluturasi,inca nu m'au abandonat.
Stii,vroiam sa fiu cu tine,stii,vroiam sa avem ceva, dar tu ai dat in spate, ai crezut in altcineva!
Cateodata puR si simplu iti vine sa renunti. Iti vine sa pleci draq si sa uiti sa mai anunti.ai vrea sa te ascunzi dar stii ca lumea e mica Si niciodata nu poti sa scapi de ceea ce ti`e friCa
Toate veneau, treceau, dar nimic nu ramanea... nici macar el, care puteam sa jur ca ma iubea!
Ai fost un prost, nu trebuia sa o visezi, trebuia sa o iubesti!
Poate... ai gheata la inima, sau gheata in pahar, da` recunoaste, ca ce vezi, te ingheata iar!
A doua oara n-o mai fac! Mi-am bagat mintile în cap. Si-mi pare rauuuuuuuuuuuuu!
Ah. nu mai conteaza. Oricum se duce dracu' tot!
Sunt milioane de ganduri care ma bantuie acum. Acum dupa o zi grea in care nu credeam ca ma vei dezamagi. Nu sunt suparata, sunt dezamagita.
Mi.e dor de ceea ce iubeam.sau cel putin asa credeam!
Asa ca ia'ma de mana... spune'mi unde am gresit! Si-am sa incerc sa ma schimb.PROMIT!
Inca mai cred in noi, si nu vreau sa renunt la asta! straight face
Ti-a promis stiu! Te-a mintit, stiu! El o sa regrete cand e prea tarziu!
Ăsta e felul meu, dacă nu inţelegi tu azi, atunci inţelege mâine altul!
Regreţi, iţi pare rău, mie deloc.Viaţa e în faţă, ştii, eu încă mai pot.
Nu`ti promit nimic, dar gandeste`te un pic... Nu ma ai pe mine, nu ai nimic!
Si când crezi ca nimic nu-si mai are rostul, apare cineva si schimba totul!
Si iti multumesc ca mi-ai aratat ca nu esti ceea ce mi-am dorit de fapt!
Uite ca pot si fara tine!
Am gresit, dar stii ca te iubesc!
Cat as vrea sa stiu azi ce n-am vrut sa stiu ieri.
E trist sa suferi unoeri, dar e frumos cand dragostea te face sa zbori.E trist ca nu e ce-ti doresti, si crezi ca niciodta n-ai sa mai iubesti!
Prefer sa plang decat sa`mi cer iertare! winking
Te iubesc; x, Stii, da?
Te iubesc…! Cat? Cat vrei tu! Cand? Cand vreau eu!
Poti sa ajungi repede sus! Cu un compromis in plus smug!
Sufletul meu vrea sa moare pentru ultima oara Mai am de tras doar 3 vise din tigara.
Tu cand taci, te doare? straight face
Si da... mi-e frica ca cineva imi va lua locul happy
Nu voi uita ca tu candva ai fost lumina mea, regret inc`o data ca s`a intamplat asa!
Intoarce`te si te primesc, iti voi ierta orice, inca te iubesc.
Your love is the only thing that make me strong :*
I need you like I never did before! :*

6 răspunsuri:
| LiviuAlan a răspuns:

Scuza-ma dar lamureste-ma:"dincolo" inseamna in alta camera :?

| Sârma explică (pentru LiviuAlan):

Daaaa, in alta Taraaa.

| MariMarian a răspuns (pentru Sârma):

Si iubitul meu a plecat in alta tara! sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ceva de genu foaie verde puisor ai plecat mie mi-e dor

| jacobtim44 a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune,

Sper sa iti placa

| adrianaioanated a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute