| ยςα a întrebat:

Buna
Vreau si eu nuste statusuri de dor sad a plecat iubitu meu dincolo si mi-e dor de el
Cat mai multe
Funda:X

Răspuns Câştigător
| W1z4rd a răspuns:

Asa s-a risipit o clipa,o zi,un an si ma gandesc la ce-am avut si ce mai am

Sun`o! Spune`i ca ţi`e gol sufletul ca să`şi amintească ca iţi plăcea să ii vezi zambetu’

o să rămână amintiri blocate în ochii noştri goii că se învârte ceasul şi nimeni nu.l poate da înapoi

cand mintea iti spune sa uiti, ca n-are rost, ce ai in suflet iti dicteaza pe dos!

Deci hai sa privim in trecut.si spune-mi sincer cate promisiuni nu ti-ai facut...peste cate minciuni ai trecut...si de cate ori iti ziceai: "de maine am sa-l uit.

Ea mai crede si-acum in iubiri ce nu dor. Dar stie ca-n zori toate visele mor. Ea plange in somn si rade prea rar. Dar ea vrea si acum sa te vada macar

Si e constient ca nu imi face bine, dar orgoliul lui e mai presus de iubire

Uneori as vrea sa stiu ca unde esti iti merge bine...as vrea sa trec peste probleme cum ai trecut tu peste mine

Ma gandesc la fostul iubit si cand zic iubit inseamna ca l-am iubit.Stiu ca niciodata n-o sa scap de ce mi-e frica si ma gandesc ca maine e doar o zi tampita!

Te macina la fel cum ma macina pe mine,indiferenta te omoara dar asa e cel mai bine...

nu poa' sa fie totul din matase si satin, de aia tot ce-i frumos dureaza al dracu de putin... spun direct:nu's perfect, mor incet, fiindca fara tine nu mai am decat o gaura in piept...

Aiurea te minti ca nu'ti pasa! Aiurea spui ca nu mai conteaza! Aiurea te prefaci ca esti bine! Ce greu e sa invingi cand lupti cu tine!

Eu ti-am dat ce am avut mai de pret, sufletul.Tu mi-ai luat pe veci de pe buze.zambetul!

Nu esti primul care pleaca,dar esti primul care mi'as dori intr'o zi sa se intoarca.

Oamenii vin, raman, pleaca.Nu`i poti judeca.Dar cand pleaca, pleaca cu o bucata din inima ta

A fost un joc copilaresc,
A fost o intamplare,
Nu mi-am dat seama ca vorbesc si cat de rau imi pare...
Chiar daca ne mai intalnim prin locuri ocolite
Sa ma respecti ca te-am iubit...sa ma respecti iubite!
Chiar daca ne vom revedea cuprinsi de o amintire
As vrea de toate sa-mi vorbesti, dar nu si de iubire
In viata totu-i trecator si trecatoare-i viata.
Ea te invata sa traiesti,
Dar.dar sa ne-mpacam nu are rost,
Ce-a fost nu o sa mai fie
Ca dragostea oricat e ea
Nu tine o vesnicie!

Daca faci liniste o poti auzi suspinand, si plangand dupa cei care n'o sa'i vada curand. Pentru ea sunt niste amintiri care vesnic o sa doare, dar pentru tine. sunt doar povesti de seara.

2 răspunsuri:
| moonY a răspuns:

a plecat 'dincolo'?! dincolo în altă cameră sau dincolo. într-o lume mai bună, fără iubite care copiază statusuri de pe net?

| xCatastrophe a răspuns:

Ai putea sa asculti niste melodii de dor apoi sa cauti versurile care ti-au placut cel mai mult si apoi dai copy paste si il pui la status taubig grin Sper ca ajuta...