| Ana287 a întrebat:

Am 19 ani si sunt intr-o relație de 4 ani, suntem si logodiți de 2 luni si in Aprilie urmează sa facem si nunta si totodată sa facem si dragoste pentru prima data. Credeți ca este pacat sa facem asta in postul pastelui? Mi-am întrebat si mama si ea a spus ca e pacat mare. Acum eu nu știu ce sa mai fac, el e foarte grăbit in treaba asta. Va rog să-mi dati niște sfaturi, îmi e cam rusine sa o întreb pe mama fix ce trebuie sa fac in acea noapte

Răspuns Câştigător
| Mihaella4356 a răspuns:

În primul rând felicitări pentru că deși sunteti împreună de 4 ani ați ales totuși să păstrați acest moment pentru noaptea nunții. Nu cred ca e păcat..adică parerile sunt împărțite. unii preoți spun ca e păcat.iar altii nu pentru ca si Biblia spune că să,, nu va lipsiți unul pe altul de datoria de soț". Si eu cred același lucru..adica de ce sa fie păcat? Mai ales că e un moment deosebit..de ce sa va privați de lucrul asta chiar in noaptea nunții?
Spor la pregătiri!?

| Ana287 explică (pentru Mihaella4356):

Multumesc din tot sufletul. Mesajul tău ma făcut sa zâmbesc, o seara buna îți doresc?

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Deci respectati obiceiul ala religios cu nimic pana la nunta da nunta o faceti in post?! laughing))) PAi se bat cap in cap

| RoCkKiD a răspuns:

Stii bancul ala cu ion de il invata ma-sa sa e uite la caini ca sa invete ce sa faca? Daca erai in 1900 asta ti-as fi zis dar fiind 2019 ai un internet intreg plin de pronografie sa te documentezi.

Te uiti si alegi ce-ti pare interesant.

Daca e pacat sau nu cine stie? Te duci dupa sa te spovedesti si bagi cateva canoane. O sa faci parte dintr-o serie apoape infinita de crestini care au pacatuit cu gandul si cu fapta.

| Emilian65 a răspuns:

Nu este pacat ca faceti sex in perioada postului de Paste.

| Andreeush a răspuns:

Vorbește cu un preot.

| sofisis a răspuns:

In post, pentru cuplurile casatorite la biserica, nu e pacat.

| Plato a răspuns:

N-a fost grăbit 4 ani si acum e?
Nu stiu daca e pacat, dar stiu ca ar trebui sa o faci doar daca si tu vrei 100%.
Daca tu nu consideri, sau daca ai dubii, nu ezita sa-l refuzi, ca nu-i esti datoare si sexul nu e recompensa.
Culmea, dupa 4 ani nu mai poate o luna?

| Georgexyz99 a răspuns:

Daca tu crezi ca la varsta asta te gandesti la casatorie si la familie, practic ti-ai aruncat toata tineretea la gunoi...

Răspuns utilizator avertizat