| jonnyhelp a întrebat:

Am facut dragoste cu prietena mea acum vreo 3 săptămâni. Am facut-o intr-o vineri. Dupa 4 zile avea dureri mari in zona abdomenului si sangerari abundente. Mergea des la baie si ii curgeau cateva picaturi de sange. Asa a continuat vreo 3/4 zile. Credeti ca intrase in perioada ovulatiei? Ii intazie ciclul de 11 zile. Teste de sarcina nu a facut. Am facut dragoste cu ea si cand venise timpul sa ejaculez am scos penisul si dipa vreo 2 secunde am ejaculat pe burta ei. Este foarte foarte stresata din cauza tatalui ei. O bate si este extren de stresata. Ma gandeam la mai multe situatii. 1) Este insarcinata. 2) Era racita la ovare si de aici si sangerarea si durerea de burta. 3) Stresul de care are parte de aproape o luna. Sanii nu o dor deloc, burta la fel, nu este balonata, nu are sanii mariti si sensibili, nu are dureri de cap si nici ameteli, pofte de mancaruri si alte simptome ale unei sarcini nu le are. De avort nu vrea sa auda, nici sa pastreze fatul in caz ca e insarcinata, vrea sa se sinucida! Maine am sa cumpar cateva teste de sarcina sa aiba sa-si faca testul odata la 4/5 zile sa vedem rezultatul. Sper din tot sufletul sa fie negativ si sa nu recurgem la tampenii pe care... nu le vom mai putea regreta. daca stiti la ce ma refer. Au trecut deja 12 zile de cand trebuia sa-i vina ciclul. Am facut sex pe 14 decembrie. Astazi a inceput sa-i curga un lichid maroniu din vagin, nu e sânge.. Am.citit pe.net si sunt mai multe cazuri in care poate curge lichid maroniu. Spuneti-mi ce poate fi? Nu-mi spuneti de ginecolog..de el ea nu vrea sa auda.iar eu imi bat gura si nu ma asculta.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Telefonul Copilului nu e un centru, este un mijloc de consiliere si ajutor, nici macar NU ai deschis link-ul pe care ti l-am trimis, asa ca, citeste acum:

"Telefonul Copilului înregistrează convorbirea?
Nu, Telefonul Copilului nu înregistrează nicio convorbire, astfel problema ta este ascultată numai de consilierul nostru.

Apelul meu este anonim la Telefonul Copilului?
La Telefonul Copilului apelurile sunt anonime şi poţi discuta cu noi despre orice problemă care te preocupă.
Dacă însă problema ta este gravă şi tu eşti de acord să ne oferi datele personale, noi vom anunţa imediat serviciile sociale care se vor deplasa în locul în care tu te afli. Depinde de tine dacă doreşti să ne spui cine eşti sau unde te afli.

Dacă nu sunt în siguranţă şi vreau ajutor?
La Telefonul Copilului te vom asculta şi te vom indruma pentru a depăşi situaţia în care te afli. Numai cu acordul tău un asistent social din cadrul Protecţiei Copilului va fi informat cu privire la situaţia ta. Dacă nu eşti hotărât, sau poate vrei sa te mai gândeşti, vei primi informaţii pentru a contacta serviciile sociale sau pentru a reveni la noi.

Cât costă apelul către Telefonul Copilului?
Apelurile sunt gratuite în reţelele Romtelecom şi Cosmote, iar accesul către 116 111 este oferit de luni până duminică, între orele 08.00 – 00.00. În rețeaua Romtelecom, ne poţi suna fie de acasă, fie de la telefonul public chiar fără a introduce cartela. Dacă ești abonat Cosmote, ne poți suna de pe telefonul tău mobil.

Telefonul Copilului mă poate suna?
Telefonul Copilului nu te va suna niciodată. Apelul către Telefonul Copilului este gratuit, astfel încât ne poţi contacta ori de câte ori ai o problemă.

Pentru ce probleme pot apela Telefonul Copilului?
Dacă eşti copil, la Telefonul Copilului poţi suna pentru orice, nicio problemă nu este prea mare sau prea mică pentru a o discuta cu noi.

Cine sună la Telefonul Copilului?
Toţi copiii din România sau copiii străini aflaţi pe teritoriul României pot apela Telefonul Copilului, în cazul în care nu le sunt respectate drepturile. De asemenea, şi părinţii, cadrele didactice, profesioniştii sau publicul larg pot semnala cazuri de încălcare a drepturilor copilului la 116 111.

Cine răspunde la Telefonul Copilului?
La Telefonul Copilului răspunde personalul angajat şi voluntari pregătiţi să asculte copiii, tinerii, părinţii, publicul larg.

De ce nu poate răspunde Telefonul Copilului la toate apelurile?
In momentul în care sunt apeluri în curs, un mesaj te va anunţa şi rămâne la latitudinea ta dacă doreşti să aştepţi până se eliberează una dintre linii sau să revii cu un alt apel mai târziu.

Unde se află Telefonul Copilului?
Din orice parte a ţării ai suna, apelul tău va fi preluat de un consultant. Ori de câte ori ai o problemă este important să ne suni, fără a fi nevoit să te deplasezi la sediul nostru.

Telefonul Copilului îmi va spune ce trebuie să fac?
Telefonul Copilului te poate asculta şi ajuta pentru a depăşi situaţia în care te afli, însă niciodată nu îţi va spune ce TREBUIE să faci. Depinde de tine ce vrei să faci, însă noi te putem sfătui dacă este o decizie bună sau nu."

Daca VREI sa o ajuti, atunci ajut-o, practic si real!

19 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

O legi(!) si-o duci la medic, fara discutie!
Lucrurile astea nu se rezolva postand intrebari pe net, fata e intr-o stare foarte urata si complicatiile pe care le poate avea o pot nenoroci.
N-o mai asculta, du-o la medic urgent!
Fara nici o alta discutie!

| jonnyhelp explică (pentru greece12):

E ft complicata situația sad nu ne putem vedea pentru ca tatal ei o urmareste si daca intarzie 5 min casa o da afara din casa. a facut asa anul trecut in februarie si a statintr-un centru 3 luni si o luna la o prietena sad o bate tare acasa cand nu-i place ceva si mor pentru ca nu ppt face nimic in legatura cu asta sad... Vreau s-o duc la ginecolog dar nu avem cum! sad

| greece12 a răspuns (pentru jonnyhelp):

Sa se invoiasca de la scoala pana n-o ia Salvarea si-o duce la Urgente...si-atunci realizezi cat de critica poate deveni situatia!
In plus, sa sune la Asociatia Telefonul Copilului 116 111, aici:
http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente

| jonnyhelp explică (pentru greece12):

Nu mai vrea la centru! sad Dar e satula de familia ei. Maica-sa are tendinte sinucigase si a incercat de n ori sa se sinucida. Taica-su e nebun si obsedat dupa bani si o bate. Fata mai cuminte decat ea nu stiu! Invata, stie sa faca mâncare de iti pica limba din gura la ce buna e, e gospodina chiar daca are 17 ani. nu bea..nu fumeaza..in cluburi nu a fost niciodata. mai pe scurt e foarte cuminte.iar tatal ei o face curva si panarama si o bate foarte tare. are vanatai pe maini si picioare si o apuca de par si o tranteste pe jos si o bate cu e apuca crying si nu pot face nimic cu asta! crying Nu putem sa ne vedem si nici sa se invoiasca pentru ca fratele ei e cu ea in clasa si ala tine cu taica-su. (2 handicapati)! Daca se invoieste o sa creada altceva si o s-o dea afara! sad

| jonnyhelp explică (pentru greece12):

Scuze chiar nu am intrat, eram la scoala cand am raspuns la cateva intrebari de aici. imi pare rau, sincer. si apreciez efortul! multumesc pentru sustinere si sa stii ca am sa sun eu, sa vad ce se poate face. vreau sa rezolv asta cumva, nu las totul asa. e iubita mea si vreau sa am un viitor alaturi de ea. nu vreau s-o bata si s-o nenoroceasca intr-atat de tare, incat sa vrea sa-si puna capat zilelor. Anul trecut i-au luat tatalui ei dreptul de parinte, si cand s-a intors ea acasa, ca nu mai rezista la centru, a scris o declaratie precum ca toate astea erau minciuni, doar ca sa-i faca rau tatalui ei. o saptamana s-a comportat foarte frumos, dupa iar incepuse s-o faca curva si panarama si sa dea in ea. sad deci va promit ca nu las totul asa. si daca vreti sa stiti continuarea si toate celelalte, am sa mai scriu din cand in cand aici sa vedeti

| greece12 a răspuns (pentru jonnyhelp):

Imi poti scrie mesaj privat, chiar te rog!
Vreau, intr-adevar, sa stiu ce se intampla cu voi!

| greece12 a răspuns (pentru jonnyhelp):

Telefonul Copilului nu e un centru, este un mijloc de consiliere si ajutor, nici macar NU ai deschis link-ul pe care ti l-am trimis, asa ca, citeste acum:

"Telefonul Copilului înregistrează convorbirea?
Nu, Telefonul Copilului nu înregistrează nicio convorbire, astfel problema ta este ascultată numai de consilierul nostru.

Apelul meu este anonim la Telefonul Copilului?
La Telefonul Copilului apelurile sunt anonime şi poţi discuta cu noi despre orice problemă care te preocupă.
Dacă însă problema ta este gravă şi tu eşti de acord să ne oferi datele personale, noi vom anunţa imediat serviciile sociale care se vor deplasa în locul în care tu te afli. Depinde de tine dacă doreşti să ne spui cine eşti sau unde te afli.

Dacă nu sunt în siguranţă şi vreau ajutor?
La Telefonul Copilului te vom asculta şi te vom indruma pentru a depăşi situaţia în care te afli. Numai cu acordul tău un asistent social din cadrul Protecţiei Copilului va fi informat cu privire la situaţia ta. Dacă nu eşti hotărât, sau poate vrei sa te mai gândeşti, vei primi informaţii pentru a contacta serviciile sociale sau pentru a reveni la noi.

Cât costă apelul către Telefonul Copilului?
Apelurile sunt gratuite în reţelele Romtelecom şi Cosmote, iar accesul către 116 111 este oferit de luni până duminică, între orele 08.00 – 00.00. În rețeaua Romtelecom, ne poţi suna fie de acasă, fie de la telefonul public chiar fără a introduce cartela. Dacă ești abonat Cosmote, ne poți suna de pe telefonul tău mobil.

Telefonul Copilului mă poate suna?
Telefonul Copilului nu te va suna niciodată. Apelul către Telefonul Copilului este gratuit, astfel încât ne poţi contacta ori de câte ori ai o problemă.

Pentru ce probleme pot apela Telefonul Copilului?
Dacă eşti copil, la Telefonul Copilului poţi suna pentru orice, nicio problemă nu este prea mare sau prea mică pentru a o discuta cu noi.

Cine sună la Telefonul Copilului?
Toţi copiii din România sau copiii străini aflaţi pe teritoriul României pot apela Telefonul Copilului, în cazul în care nu le sunt respectate drepturile. De asemenea, şi părinţii, cadrele didactice, profesioniştii sau publicul larg pot semnala cazuri de încălcare a drepturilor copilului la 116 111.

Cine răspunde la Telefonul Copilului?
La Telefonul Copilului răspunde personalul angajat şi voluntari pregătiţi să asculte copiii, tinerii, părinţii, publicul larg.

De ce nu poate răspunde Telefonul Copilului la toate apelurile?
In momentul în care sunt apeluri în curs, un mesaj te va anunţa şi rămâne la latitudinea ta dacă doreşti să aştepţi până se eliberează una dintre linii sau să revii cu un alt apel mai târziu.

Unde se află Telefonul Copilului?
Din orice parte a ţării ai suna, apelul tău va fi preluat de un consultant. Ori de câte ori ai o problemă este important să ne suni, fără a fi nevoit să te deplasezi la sediul nostru.

Telefonul Copilului îmi va spune ce trebuie să fac?
Telefonul Copilului te poate asculta şi ajuta pentru a depăşi situaţia în care te afli, însă niciodată nu îţi va spune ce TREBUIE să faci. Depinde de tine ce vrei să faci, însă noi te putem sfătui dacă este o decizie bună sau nu."

Daca VREI sa o ajuti, atunci ajut-o, practic si real!

| Alcyon a răspuns:

Parc-ai zis in celalat topic, ca i-a venit. Ce faci, esti trol?

| jonnyhelp explică (pentru Alcyon):

M-a mintit sa nu-mi fac griji.dar dipa mi-a zis oh go on

| Alcyon a răspuns (pentru jonnyhelp):

Atunci trebuie sa mearga urgent la medic. Scurgerile intermenstruale (care n-au legatura cu menstruatia) pot avea mai multe cauze: o infectie, dereglare hormonala etc. Oricum ar fi, nu poate sa stea asa. Bolile netratate, duc la complicatii, precum sterilitatea. Iar in cazul in care e insarcinata, avortul se poate face doar in primele 2-3 luni. Prin urmare, cu cat sta mai mult, cu atat se complica problema. Ce naiba! Daca e suficient de matura sa aiba relatii sexuale, inseamna ca e destul de mare sa mearga la ginecolog. Se comporta mai rau ca o fetita de 12 ani!

| jonnyhelp explică (pentru Alcyon):

Citeste ce i-am raspuns lui greece12 sad

| jonnyhelp explică (pentru Alcyon):

Nu ne-am vazut toata vacanta..plus de asta ne-am vazut duminica seara si sunu deja 4 zile de cand nu ne-am vazut si nici nu sper sa ne vedem in urmatoarele 10 zile crying taicasu l-a pus pe fratele ei s-o supravegheze la scoala pentru ca sunt in aceesi clasa. I-a confiscat telefonul si i-am cumparat eu unul si il tine ascuns. Si la scoala are grija cand imi mai scrie. rar. sa n-o vada sad

| Hαppiηеss a răspuns:

Eu nu inteleg, daca vezi clar ca ai niste probleme destul de serioase de ce stai si nu te duci urgent la un medic?
Prietene, aici vei primi niste simple pareri care pot fi diferite nimeni nu stie cu exactitate ce are, numai un medic de specialitate poate sa faca ceva pentru ea, daca ea e inconstienta macar fi tu ala cu capul pe umeri si ia-o frumos de mana si mergeti la un medic.

| jonnyhelp explică (pentru Hαppiηеss):

Imi este frica sa nu fie pozitiv testul sad sper sa fie lichidul ala maroniu. lichidul care apare uneori inainte de ciclu. :'(

| banell a răspuns:

Sfatul meu este k pe viitor sa va protejati si acum dai testele sa le faca.
PS nu e rau sa ii explici k e bine ca macar o data la 6 luni sa meagra la ginecolog, nu stiu cati ani are dar e bine de mica sa mearga pentru ca e recomandat.

| Bendurlea a răspuns:

Ai dezvoltat destul de bine subiectul dar nu inteleg de ce iti faci griji daca tot cumperi testul si esti sigur ca ai scos la timp obiectul muncii?

| jonnyhelp explică (pentru Bendurlea):

Ma gandeam la lichidul seminal. poate a avut vreun efect asupra ei. stii ca lichidul acesta contine pe langa proteine. sperma

| EnZoR123NeXuS a răspuns:

Mi-a venit sa plang crede-ma... aveti o poveste foarte interesanta incearca sa faci ceva daca o iubesti cu adevarat si nimeni n-are nimic in potriva ta (familia) iau dintre animalele acelea fara suflet riposteaza cu tot ce ai verbal si (fizic) daca este nevoie

| jonnyhelp explică (pentru EnZoR123NeXuS):

Te respect pentru ca suntem de aceeasi parte. Imi pare foarte rau ca nu pot face nimic. Uite ca am o veste buna love struck i-a venit ciclul azi dimineata si mi-a zis seara pentru ca nu a vrut sa fie o alarma falsa..si dr data asta nu m-a mintit pentru ca mi-a promis ca nu ma minte si e un om care se tine de cuvantul ei orice ar fi. Daca va este interesanta povestioara mea. Am sa va mai povestesc ce si cum e la noi. Mulțumesc tuturor pentru sustinere..sincer apreciez..va iubesc fratii si surorile mele! Va pup dulce pe toti!

| Dally02 a răspuns:

Daca era virgina e normal sa sangereze putin dupa contactul sexual, dar putin, nu 4 zile. Ar putea fi vorba si de o raceala. Dar tot cel mai bine ar fi sa mearga la ginecolog. Daca-i majora nici nu trebuie sa afle parintii ei. Iar daca nu e majora si taicasu' o bate, ar trebui sa il raporteze. Succes!