| Alin4320 a întrebat:

Bună ziua, am facut sex neprotejat cu iubita mea, tin sa mentionez ca era virgină si după 3 săptămâni a inceput sa aiba simptome de rinfectie urinara.
Si i-a intarziat menstruatia, după o săptămână am facut test de sarcină si i-a iesit pozitiv sunt foarte îngrijorat, stiu sunt, iresponsabil ca nu am facut protejat dar nu mă gandeam sa se intample, oare testul a iesit bun sau trebuie repetat? Fără hate, multumesc!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Simptomele ''de raceala urinara''? thinking s-ar putea sa reprezinte de fapt o infectie bacteriana instalata la nivelul aparatului uro-genital.
Daca rezultatul pozitiv a fost obtinut printrun test de sarcina care a fost efectuat dupa trecerea a 3 saptamani de la actul sexual de dezvirginarea ei, poate fi apreciat ca fiind valid, valabil si CORECT in proportie de peste 98-99%. In astfel de situatii se efectueaza dupa 3-4 zile al 2-lea test de sarcina al carui rezultat va CONFIRMA sau va INFIRMA primul rezultat obtinut. Sanatate!

1 răspuns:
| Teo29 a răspuns:

Sa mearga la medic sa se trateze de infectie urinara. Pe viitor, folositi prezervativul corect, de fiecare data