| anonim_4396 a întrebat:

Bună, am nevoie de ajutor...
Am făcut un test de sarcină cam la 2 -3 săptămâni după menstruație pentru ca am niște simptome, doar ca a ieșit negativ... oare e prea repede făcut (nu am mai avut răbdare).
Testul era pentru detectare cu cinci zile mai devreme și ma gândeam ca poate reușesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Testul de sarcina se face DUPA 21 de zile de la ULTIMA partida sexuala!
Orice test facut inainte este eronat si inutil!
Nerabdarea ta nu poate influenta un test de sarcina, fiindca are nevoie de 3 saptamani clare, pentru ca organsimul sa evidentieze un anume hormon in corpul tau.
Fa testul corect daca vrei un raspuns adevarat si clar, DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala.

| Teo29 a răspuns:

Repeta testul peste inca o saptamana

Daca nu iti doresti un copil, faceti-o protejat pe viitor!

| gdsjdpUAS a răspuns (pentru Teo29):

Ne dorim, de un an încercam ...de asta sunt nerăbdătoare