| IoanaaaElisa a întrebat:

Am făcut in urma cu câteva zile bune un test de sarcina. După 3-4 zile de întârziere. Nu știu cum sa zic ca a ieșit testul. Se vede o liniuța, dar nu la fel ca și prima. Mi-a întârziat ciclu 2 săptămâni. Credeți ca testul e pozitiv?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Testul a fost facut incorect, deoarece a fost facut inainte de 7 zild de la intarziere.
Bineinteles ca ai putea fii insarcinata. Repeta testul dar de data asta ai rabdare sa-l faci in ziua a 8-a macar, ca sa fie facut corect.

| sofisis a răspuns:

Daca sunt vizibile ambele linii, chiar daca a doua este foarte, foarte putin vizibila, testul este pozitiv.

| Emma30555 a răspuns:

Repeta testul si respecta instructiunile exact cum scrie acolo.

| Elena9328 a răspuns:

Nu cred.
Du te și fa o recoltare de sânge sa fii convinsa.

| gabriielaaa a răspuns:

Am pățit eu o data asa e pozitiv, dar na mergi la genecolog sa nu fie alt ceva. Sanatate

| mmalaia14 a răspuns:

Uneori se intampla ca menstruatia sa mai intarzie. Ca sa fi sigura ca nu esti insarcinata ia alt test si daca se intampla din nou acelasi lucru incearca alta firma. Daca se intampla acelasi lucru viziteaza un doctor ginecolog. Orice s-ar intampla ramai chill. Daca afli ceva te rog sa ma anunti. Seara buna!