| Mihaela_Adina_1999_FeDs a întrebat:

Am făcut sex neprotejat cu prietenul meu fiind primul meu act sexual am niște nedumeriri. Nu a ejaculat în mine, sunt riscuri sa rămân însărcinată?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, sunt sanse sa ramai gravida, chiar daca nu a ejaculat in tine, daca:
- tu erai in perioada fertila -
- si daca au fost mai multe partide de sex consecutiv, sau a existat o masturbare cu ejaculare in prealabil.

| mihai69 a răspuns:

În anumite condiții, da - există posibilitatea asta.
Plus cea de a te fi infectat cu vreo boală cu transmitere sexuală - problema e că de o sarcină scapi în cel mult 9 luni, pe când de HIV, HPV sau altele - niciodată.

| Emilian65 a răspuns:

Da, este posibil sa ramai gravidă.

| horansgang a răspuns:

Cum sfinte sa ramai insarcinata daca nu a ejaculat in tine?

Ce e in neregula cu generatia asta, nu mai gandeste cu capul...

| Seona1234 a răspuns:

Da, chiar dacă nu a ejaculat în tine, puțin lichid seminal tot a ajuns acolo, iar acel lichid conține și el spermatozoizi.

| horansgang a răspuns (pentru Seona1234):

Asta e sansa 1 la un milion!