| girl95128 a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru.
Luna aceasta am avut un contact sexual neprotejat..cu finalizare in afara.
In data de 23 ar trebuii sa imi vina menstruatia..insa semnele nu sunt atat de clare ca de obicei.
Este vorba despre o posibila sarcina? Mentionez ca nu eram in perioada fertila sau la ovulatie. Multumeac!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In situatia descrisa in intrebarea ta, probabilitatea de sarcina poate fi considerata ca fiind una foarte mica. Presupun ca este prea devreme pentru ca semnele premenstruale sa inceapa sa se activeze cu 5-6 zile inainte de data inceperii menstruatiei. Multa sanatate.

4 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca nu erai in perioada fertila, nu-ti face probleme de sarcina.

| sofisis a răspuns:

E ca si cum ne-ai spune sa ghicim in stele...serios acum. Daca au trecut macar 2 sapt de la actul sexual...fa un test de sarcina.
Ai ciclu regulat sa inteleg? Stii ca pentru a-ti calcula cat mai aproape de adevar perioada de ovulatie, trebuie ca in ultimele 6-8 luni sa nu fi avut o abatere cumulata de maxim 1 zi. Adica in 6-8 luni sa iti fi venit mereu exact in ziua in care trebuia sa vina.
Daca nu se intampla asta, NU ai cum sa iti calculezi cu exactitate perioada de fertilitate maxima.

| johnbucuresti a răspuns:

Daca ti-s-a umflat nasul inseamna ca esti insarcinata!

Tu nu stii ca in timpul in care un barbat face sex tot mai iese putina sperma din penisul lui?

| Daniel_Naghi_1998 a răspuns:

Depinde,cati ani ai?