| Ingrijoratprost a întrebat:

Am o intrebare care ma macina. Am 16 ani, iar prietena mea la fel. Nu am avut contact sexual sau ceva de genul, dar la un moment dat am fost la baie si dupa ce m-am spalat mi-am atins penisul ca sa vad daca a venit lichidul preejaculator(am atins cu un singur deget putin, nici macar nu am mentinut degetul acolo sau ceva ). Am facut asta doar de curiozitate. Pe urma mi-am introdus degetul in vaginul prietenei mele. E in ultima zi inainte de ciclu. E vreo posibilitate sa ramana insarcinata? Stim ca e stupid, dar suntem ingrijorati.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pe baza cercetarilor stiintifice si a studiilor medicale efectuate s-a stabilit si dovedit ca in mod CERT/INCONTESTABIL este 100% IMPOSIBIL sa se poata forma o sarcina in cazul in care sexul/masturbarea a fost intretinut in ultimele 9-10 zile ale ciclului menstrual, avand ca reper sigur ultima menstruatie. In aceste ultime 9-10 zile a fiecarui ciclu menstrual, fiindca NU poate exista un OVUL VIABIL in uter, reiese ca si daca sperma ajunge in vagin din greseala sau in mod intentionat, NICIODATA nu se poate forma o sarcina. In concluzie te poti linisti fiindca nu exista absolut nici cel mai mic pericol in situatia ta/a voastra. Multa sanatate!

6 răspunsuri:
| stef87 a răspuns:

Mai, riscul e enorm de mic! Mai sunt spermatozoizi rataciti, dar tu zici ca te-ai spalat... Bun, sa presupunem ca dintre aia rataciti a ramas unul "norocos" agatat acolo; tocmai pe ala sa-l fi luat tu pe deget, sa fi ramas el pe deget pana l-ai introdus in vagin? Iar apoi exact ala sa fi reusit sa fi trecut de toate hopurile ca sa spuna Aloha ovulului ei? Stay chill, dar aveti grija ce faceti, mai ales la varsta asta!
Cred ca mai mare probabilitatea ar fi sa te fi inselat!

| HLucian a răspuns:

Nu,nici vorba. Dar totusi..mai multa atentie nu strica pe viitor

| Ioana74ses a răspuns:

Nu! Stati fara grija, i-ai bagat un deget nu penisul si nici nu ai ejaculat in ea!

| Ingrijoratprost explică (pentru Ioana74ses):

Mai astept raspunsuri daca e posibil si de la alte persoane. Daca nu va mai raspunde nimeni voi oferi funda dumneavoastra.

| Ingrijoratprost explică:

Multumim frumos pentru toate raspunsurile incurajatoare. Stiu ca a fost stupida intrebarea dar amandoi fiind la primul lucru de genul ne-am ingrijorat. Multa sanatate!

| andreeaaaaalexandraaaaaa a răspuns:

Daca nu-i Fecioara Maria e imposibil să fie insarcinata. Daca zici ca e virgina si nu ai avut niciun contact sexual gen petting, sex de oricare fel cu ea, nu are cum să ramana insarcinată. Doar nu ramne insarcinata, asa, din senin. stai linistit laughing. Nu-ti mai fa griji aiurea, o sa-ti faci destule cand te apuci de treaba. laughing

toate cele bune ^.^
dacă vrei să ai contact sexual cu ea foloseste perzervative să nu te trezesti cu un copilasi.
16 ani? sunteti tineri amandoi mă abtin să zic că-i prea devreme pentru viata sexuală dar fiecare cu ce-i place.
Baftă laughing