| joker41 a întrebat:

Buna ziua! Am o intrebare e putin cam ciudata.Am 19 ani si nu am facut sex inca si pana acum o luna obisnuiam sa ma masturbez o data la 2 zile.Cat de curand vreau sa mi incep viata sexuala si voiam sa intreb daca va exista vreo problema prima data cand voi face sex?

10 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Dacă îți propui sa o faci fără sa fii casatorit, va exista o mare problema. Sexul fără căsătorie aduce blestem peste viata oricui, se ratează scopul pentru care Creatorul nostru a inventat sexul și anume sa fie exoresia unei relații de dedicare, devotament, afecțiune care sa dureze o viata întreaga. Sexul fără căsătorie aduce vinovăție, devalorizare, nefericire.

| suntserios a răspuns (pentru ania):

Ti am zis de atata ori sa precizezi ca TIE sexul fără căsătorie TI-AR "aduce vinovăție, devalorizare, nefericire." HABOTNICIA ta nu se aplica tuturor.

| joker41 explică (pentru ania):

Nu asta era scopul.doar nu am apucat si nu am gasit o persoana potrivita cu care sa fac asta

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, există.

| joker41 explică (pentru sadrian46):

Poti sa imi dai un exemplu te rog? nu vreau sa fac ceva gresit

| sadrian46 a răspuns (pentru joker41):

Nu am cum să îți dau exemplu. Te-ai setat să te auto exciți. Actul sexual este ceva diferit de ceea ce ai făcut până acum.

| mihai69 a răspuns:

În afară de stângăciile inerente, nu ar trebui să fie alte probleme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probleme? Păi în afară de faptul că o să te simți penibil, neștiind cum să te comporți, nu ar trebui să fie.

| joker41 explică (pentru anonim_4396):

E de rau ce spui tu sau este ceva obisnuit care i s-a intamplat oricui?

| joker41 explică:

De mentionat(sunt baiat)