| SamsungElectronics a întrebat:

Bună ziua

Am o întrebare pentru cei care nu au iubită și pentru cei care nu și-au găsit încă iubită.

Voi ați vrea să aveți pe cineva lângă voi care să vă iubească și care sa vă facă sa vă simțiți fericiți și să împărtășiți lucru frumoase?

Cei care sunteți singur și nu aveți o relație, cum vă simțiți în momentul de față când vedeți cupluri care se pupă și se țin de mână și multe altele, știu că nu este ușor, este greu dar nu ai ce să faci?

Eu aș vrea să am pe cineva cu care să mă iubesc și să împărtășesc lucrurile, dar nu găsesc pe nimeni, este urât și frustrat treaba asta, nu știu, să nu mă credeți disperat sau ceva pe tema asta, am 20 de ani și nu am prea avut șansa să am pe cineva.

Ce ma sfătuiți?

6 răspunsuri:
| cristianvalentin337 a răspuns:

Parerea mea ca nu este niciodata prea tarziu..nu ai de ce sa-ti cauti o iubita, iti garantez ca e mai mult stres decat iubire. mai bine distreaza-te si fa-ti de cap

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

I nu am prea avut șansa să am pe cineva. Modul în care privești problema ca legat de șansă, de noroc.
dar nu găsesc pe nimeni. Nu a găsit până acum. Mai caută.

| Adelina4679 a răspuns:

La momentul potrivit o sa vina o persoana in viata ta. Esti tanar stai linistit...

| ionutchiriac222 a răspuns:

Sunt în aceeași situație. E clar că nu prea ai ce să faci la tine, poate eventual să fii destul de activ social, dar nu disperat. Asta înseamnă să participi la diverse evenimente, să cunoști oameni etc. Ceea ce fac și eu, dar până acum n-a fost să fie. Este imposibil să rămânem singuri, la urma urmei sunt mai multe femei decât bărbați.
Cum să mă simt... când eram mai mic, deci pe la 15-16 ani eram așa invidios, dar pe parcurs am înțeles că n-am niciun motiv pentru care să fiu. Acum mă bucur pentru ei și așa mi-aș dori să facă și ei când o să fie rândul meu. Unele cupluri chiar sunt făcute unul pentru celălalt, dar la vârste așa mici, eu îți zic din perspectiva mea de băiat care e la liceu, multe relații sunt de câteva zile, unii vor sex și atât. Eu nici nu vreau să am 20 de femei, doar ca așa, mă mulțumesc cu una, dar să fie ca lumea. Și ca lumea nu înseamnă să aibă balcoane sau nstiu ce în mod extraordinar. Sigur să fie frumoasă, dar caracterul bate.

| Danny28 a răspuns (pentru ionutchiriac222):

Te-ai gandit cumva ca din acele "mai multe femei decat barbati" fac parte si pensionarele, fete de gradinita, gimnaziu si asa mai departe? E chiar foarte posibil sa ramanem singuri. Nu toti sunt facuti pentru relatii.

| RAY a răspuns:

Când eram mai mic, nu ştiam nimic
Şi trăiam în lume mult mai fericit,
Doruri mari şi chinuri grele, la inimă nu aveam,
Nici pe tine, mândră dragă, nu te cunosteam.

Şi-am ţinut la tine, ca la Dumnezău
Te-am iubit mândruţă, tot la pieptul meu
Şi-am sa spun la lumea toată, că nu te tii de cuvânt,
Te-am iubit, mandruţă dragă, şi m-ai părăsât.
Miezul nopţii sună, totu' e în tăcere,
Dorul după tine mă scoală în picioare
Nu ştiu Doamne cum aş face, ca să vin la poarta ta,
Mi-ai rapit, mândruţă dragă, inimioara mea.

Strofa a patra.

Doamne mult aş vrea, să rămână aşa
Timpu-n loc să steie, pă acest pământ
Paru-n cap să nu-mi alghiască şi să iubesc fericit,
Faţa să nu se zbârcească şi să fiu iubit,
Paru-n cap să nu-mi alghiască şi să iubesc fericit,
Faţa să nu se zbârcească şi să fiu iubit.