| sergiuavon a întrebat:

In cele mai multe cazuri relatiile la distanta nu prea rezista pentru cum stiti cu totii asemenea relatie este foarte greau de intretinut pentru ca ochii care nu se vad se uita din pacate,dar hai sa vedem prima data partile bune.
Comunicatia
Comunicati mai mult decat intr-o relatie obisnuita in care va vedeti zilnic ore intreci, comunicatie este o speranta prin care puteti sa salvati relatie voastra chiar daca este o sansa cat de mica totusi este o sansa.
Puteti comunica prin telefon sau prin internet cu ajutorul caruia va puteti exprima sentimentele, va puteti spune ce simtiti unul pentru celalalt si cat de greu va este unul fara celalalt. Faptul ca nu va vedeti asta nu inseamna ca trebuia sa va despartiti si sa va indepartati unul fata de celalalt.

Surprinde-ti partenerul
-------------------------------
Chiar daca sunteti la distanta asta nu inseamna ca trebuie sa renuntati la surprizele frumoase fata de celalalt cu care va puteti incanta partenera/partenerul daca ar fi aproape de voi. De exemplu, atunci cand mergi la cumparaturi ai putea sa achizitionezi si ceva dragut pentru iubit/iubita.Ori ca il expediati in momentul de fata ori il daruiti atunci cand veniti acasa si va vedeti sau trimiti poze cu cadoul respectiv prin intermediul mailului, gestul va conta.In felul acesta cel de langa tine va stii ca te gandesti la el/ea.

Iubirea dintre voi va devenii mai puternica
-------------------------------------------------------- --
Chiar daca sunteti departe unul de celalalt iubirea chiar poate sa fie mai puternica decat,cand sunteti unul langa celalalt.O sa va vedeti la Webcam,o sa dormiti cu perina in brate gandindu-va la el/ea, ETC. Poate credeti ca este imposibil sa devina iubirea voastra mai puternica daca sunteti la distanta dar daca va iubiti cu adevarat si tineti unul la celalalt este posibil orice, impreuna puteti trece peste toate.

OK.Acuma ca am spus partile bune al relatiilor la distanta urmeaza si partile rele.

Increderea
Din pacate cand aveti o realatie la distanta increderea dispare si din cauza asta incep sa apara si certurile si reprosurile si cuvinte care pur si simplu nu le ganditi gen "nu-ti pasa" sau "daca ma iubeai cu adevarat nu plecai".Pe cand persoana respectiva era obligata sa plece si cu aceste vorbe o raniti foarte tare fara sa va dati seama.

Gelozia
Este cel mai rau lucru si in acelasi timp si un lucru bun care va place dar din cauza geloziei la fel ca si increderea apar foarte multe certuri.Gelozia dupa cum stiti cu totii apare din cauza lipsei de incredere.Totusi cand stii ca persoana de langa tine este gelosa de simtit bine simti ca te iubeste si ca tine la tine dar uneori din cauza geloziei exagerati si incep certurile si aruncam cu, cuvinte care dor.

Adolescentii
Cel mai rau lucru este sa fi adolescent si sa ai relatie la distanta si sa iubesti enorm persoana aceea si sa simtiti ca ai face orice sa o ai din nou aproape langa tine si sa o strangi in brate sa-i spui ce simti pentru el/ea.Sa visezi in fiecare noapte persoana iubita este ceva foarte frumos dar cand te trezesti si vezi ca va desparte o dinstanta mare nu mai ai nici-un chef, Cand esti adolescent iubesti cel mai tare esti in floarea varstei sa zic asa iar cand doi adolescenti se iubesc si sunt departe unul de celalalt este cel mai rau lucru ce li se putea intampla.

Concluzie
Este greu sa tii in picioare o relatie la distanta si sunt foarte putine cazuri in care relatiile la distanta rezista si nu se distrug, Chiar daca sunt parti bune si parti rele al relatiilor la distanta cu toate astea tot este greu sa tii in picioare asemenea relatie.Doar cei care se iubesc cu adevarat si tin unul la celalalt cu adevarat sunt in stare sa treaca peste asemenea obstacol.Chiar daca sunteti departe si aveti o relatie la distanta iubirea invinge, prin asta va puteti arata ca, chiar daca sunteti departe unul de celalalt voi nu va pierdeti incredere unul fata de celalalt si continoati sa luptati impreuna.

Parerihappy? articol nou pentru blog

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Bun articol si adevarat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte frumos articolul! Mi-a luat ceva timp sa-l citesc dar pe total mi-a placut.

Este foarte neplauzibil sa se intample asa cum ai scris, dar sunt exceptii de la regula mereu. Si exceptiile astea ne da speranta tuturor ca poate si noi vom fi la fel de fericiti si poate noi vom fi unul din cazurile exceptie despre care vor vorbi altii la randul lor.

Felicitari, Sergiu