| scufitzaneagra a întrebat:

Sunteti fericiti? Aveti tot ce va trebuie ca sa va simtiti impliniti?

Răspuns Câştigător
nony
| nony a răspuns:

Nimeni nu are tot ce ii trebuie. dar cum am mai spus, fericirea se gaseste in lucrurile banale ale vieti, acolo unde altii vad chin, poti descoperi adevarata fericire.
Nu banii, nu masinile, nu succesul iti aduc fericirea, ci sanatatea, viata familiei si copilul fac din tine un adevarat om fericit.

21 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Niciodata nu poti pe deplin fericit. Cel putin in viata asta, nu...Sunt fericita foarte rar pentru ca nu am timp sa imi dau seama daca sunt fericita sau nu. Pur si simplu se intampla totul prea repede, si incerc sa tin pasul cu evenimentele si mai ales cu schimbarile pe care le detest din sufletsad. Caut siguranta si confirmarea ca nimic rau nu se va intampa...insa asta nu se poate, asa ca ma ancorez cat de bine pot in realitate si incerc sa ajut si daca nu pot sa ajut atunci macar sa nu incurc lumea

| Bacemi a răspuns:

Sunt fericit. Chiar daca nu am tot ce imi doresc stiu ca depinde doar de mine. Cu un pic de munca si vointa pot avea orice.

| Silvia a răspuns:

Da...sunt oarecum fericita.Am aproape tot ce am nevoie.Mai lipseste doar un baiat si pot sa zic ca sunt 100% fericita.laughingbig grin

| monyk a răspuns:

Buna, sunt fericita, dar mereu exista ceva... un acel ceva care ne strica fericirea, sunt fericita ca sunt sanatoasa, ca am o familie frumoasa, ca merg la scoala care mi-am dorit-o, ca nu imi lipseste nimic din punct de vedere material, dar sti cum e, ca omul nu e niciodata multumit, eu una ma multumesc cu ce am, si pot sa zic ca sunt fericita, dar acel ceva care imi strica fericirea e faptul ca nu sunt cu baiatul iubit, de fapt nu mai sunt, ca am fost un an de zile... din pacate mereu se gaseste ceva, dar oricum ma multumesc ca sunt bine, sanatoasa si in mare parte am o viata at de cat buna.kiss

| Antrax a răspuns:

Nu chiar da merelaughingDar ma bucur ca am si atat fata de altii care nu au nimic

| Eu4EverX a răspuns:

Trebuie sa zambim chiar daca viata e cruda si reastraight face...Sunt si fericita si trista... fericita pentru ca ii am pe parinti mei langa mine si ma ajuta.si am 2 prieteni pe care ma pot baza si stiu ca nu ma barfesc...si trista pentru ca persoana iubita stie cat de mult tin la ea si ma raneste prin vorbele ei.si pentru ca multi dintre prieteni pe care i-am avut m-au lasat la greu...sau dovedit ca de fapt nu imi sunt prieteni adevarati!

lolita
| lolita a răspuns:

Intotdeauna sunt fericita, nu ma plang de ceea ce nu am ci ma bucur de ceea ce am. eu sunt fericita cu o imbratisare, cu un sarut chiar si cu o privire plina de dragoste din partea partenerului. multe persoane nu sunt fericite din cauza ca nu profita de ce au, daca vor ceva, orice :o bluza, o poseta sau niste pantofi si nu le pot avea sunt nefericite. si la sfarsitul vietii isi vor da seama ca nu au stiut sa traiasca si sa se bucure de fiecare zi din viata, de fiecare rasarit de soare.

| georgiana a răspuns:

Sunt fericita, dar nu am tot ce-mi trebuie... oricum, am timp si rabdare, nu le poti avea pe toate deodata.
Am prieteni, familia mi-e alaturi, sunt sanatoasa si asta conteaza cel mai mult.Cum e vb aia: `sanatosi sa fim ca pe restul le facem noi`...

| Corinne a răspuns:

Pt moment eu ma simt implinita si linistita.am intrat la liceu bun.cu parintii ma inteleg foarte bine.nu ma mai rog de ei 2 zile ca sa ma lase o seara la club apoi sa mai si negociem ora venirii.cu prietenul meu.la fel ma inteleg bine. dar intotdeauna se poate si mai bine.
Deci in mare parte sunt fericita. dar incapatanarea mea ar vrea mai mult din partea celor din jur big grin

| kitty_8919 a răspuns:

Sunt fericita intr-un fel. Dar nu am tot ce imi trebuie, nu am o persoana care sa ma iubeasca sincer sad

| Aurelia a răspuns:

Nu. Raspunsul meu este nu, nu sunt fericita si nu doar ca nu am tot ce imi trebuie ca sa ma simt implinita, ci nu am nimic din ceea ce imi doresc. Nimic, si chiar nu stiu de ce...

| Yly a răspuns:

Relativ big grin
Cu cat ai mai mult, cu atat vrei mai mult. altfel cum ar mai progresa lumea?

| IO.oanaa <3 a răspuns:

Da.sunt love struck Pentru ca am o familie care ma iubeste si stiu ca fac tot ce e mai bun pentru mine, am prieteni adevarati ( hai nu chiar toti din pacate rolling eyes), sunt sanatoasa, la scoala ma descurc...love struck totusi mi'ar mai trebui un prietenbatting eyelashes. dar mai astept oh go on

:*love struck happy

| metonst54 a răspuns:

Nu

| anna_7069 a răspuns:

Pai. ca sa fi o persoana fericita trebuie sa fi inconjurata de iubire. si ca sa fi inconjurata de iubire, si sa nu suferi, trebuie sa iubesti cu mintea, nu cu inima, intai q mintea, si bineinteles dupa q inima. sa nu iubesti pe cei care nu`ti merita iubirea. in viata asta totul se rezuma la iubire`... ca sa te simti o persoana implinita trebuie decat sa-i ai pe cei dragi alaturi de tine. atat conteaza.happy nimic mai mult...
eu nu am sa uit niciodata vbele spuse de dna de franceza:
,, nu trebuie sa uitam niciodata ca frumusetea este trecatoare si ca ceea ce ramane pe viitor este puterea mintii si a sufletului"
Sincer... vbele astea le-a spus din tot sufletu, au insemnat si inca inseamna enorm pentru mine. de fiecare data cand ma consider superioara sau inferioara altora, ma gandesc a vbele astea si imi dau seama ca toti suntem egali. happy

| impossible93 a răspuns:

Fericirea este relativa... Dupa parerea mea nu poti fi fericit/a pe deplin pentru ca intodeauna mai exista ceva nerezolvat, ceva ce te-a ranit... un ceva...Implinit...eu consider ca daca in viata faci macar 20% din ce ti-ai propus, este o realizare... Dupa cum stiti multi, astazi nevoia de bani te impinge sa faci alta meserie decat cea pe care ai fi dorit-o...sau renunti la ceva pentru persoanele care-ti sunt dragi!
Toti ne impunem aceasta iluzie, ne mintim pe noi insine ca suntem pe deplin fericiti insa daca stai sa-ti analizezi trairile iti vei da seama ca nu este asa!

| Liada a răspuns:

Sunt fericita...am tot... o familie puternika, un frate bravo, un iubit minunat care ma intelege si ma sustine...in fiecare dimineata ma trezesc si inteleg...ca sunt cea mai norocoasa

as dori sa sinta asa toti care merita o astfel de fericire

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt fericita pentru ca sunt sanatoasa, familia mea la fel, am un servici, nu depind de nimeni...Implinita nu ma simt, inca mai am lucruri importante de realizat...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avem exact tot ce ne trebuie.Eu unl nu stiam dar a venit aseara Hamsterul de la sala cu piciorul un pic luxat si am auzit hircioaga ca-i spunea-Aveam de toate si ne mai lipsea asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu! Am o familie, oameni care ma iubesc si sanatate, dar imi lipsesc unele persoane!

| SERIALS a răspuns:

Inca nu ma simt implinit, uneori sunt fericit dar de la niste lucruri simple