| Maria134 a întrebat:

Am o mare dilema. Am avut contact sexual acum 2 saptamani si am avut o foarte mare pofta de mancare. Ciclul mi-a venit regulat, cu 3 zile inainte de termen. Exista vreo sansa sa fiu insarcinata? Simt o mica greata dar nu stiu ce sa zic. Astept un raspuns serios. Multumesc

Răspuns Câştigător
| HazelEyes77 a răspuns:

Daca ti a venit menstruatia atunci nu cred ca ai de ce sa ti faci griji. Nu are de a face pofta ta de mancare cu sarcina. Oricum ar fi fost cu mult prea devreme sa ai simptome de genul.

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazurile in care NU sunt prezentate/oferite lucruri certe adica date sau informatii precise/exacte, in acele cazuri se pot oferi doar pareri, presupuneri subiective, sau raspunsuri dar care pot fi mai mult sau mai putin obiective. In cazul in care acel contact sexual a fost intretinut in perioada ultimelor 9-10 zile ale ciclului menstrual adica cu cateva zile dupa producerea ovulului asa cum reiese din expunerea ta, inseamna ca formarea unei sarcini este 99, 9% IMPOSIBILA. Acest fapt/lucru este confirmat insasi de pornirea menstruatiei care inmajoritatea cazurilor (peste 99%) reprezinta GARANTIA ca in ciclul menstrual anterior NU a avut loc fecundarea ovulului si din acest motiv NU s-a produs sarcina. Pentru linistea ta sufleteasca poti sa faci un test de sarcina dupa trecerea a 7 zile de la data la care a inceput menstruatia. Multa sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.