| Nuamnume23 a întrebat:

Buna ziua, am o mica problema. Am contact sexual neprotejat cu partenerul meu si in aceasta luna mi-a intarziat menstruatia cu 9 zile. De dimineata mi-a venit menstruatia doar pentru o zi, iar seara se oprise(si a fost mult mai putin ca de obicei). Sunt sanse sa fiu gravida?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca sunt sanse de gravisdie, daca ai facut sex neprotejat in luna iulie!

| dullcat a răspuns:

Buna.Pai ori ti-a venit ori nu? Daca menstruatia de care spui a umplut macar un absorbant, atunci raspunsul e nu, nu esti gravida.

Daca tot nu poti dormi, fa un test de sarcina cat mai curand.Acestea se fac la 7-10 zile de la intarzierea ciclului menstrual.

De ce nu folositi prezervativ? Data viitoare folositi obligatoriu daca nu vrei sa mai ajungi in aceasta situatie.Nu e deloc de joaca.

| Emilian65 a răspuns:

Da, este posibil sa fii gravida. Consulta un medic ginecolog. El îți va spune dacă ești sau nu gravida.