| Shere a întrebat:

Am o problema. Am 21 de ani si am sangerare intermenstruala de o saptamana. Am luat anticoncenptionale de o luna jumatate, dar ginecologul a spus ca nu ele sunt problema. Acesta a banuit ca este o infectie sau rana pe col, si mi-a recomandat sa-mi fac un test Papanicolau. Mi-am facut, dar rezultatele vin abia peste 2 saptamani. Intre timp, iau tratamentul prescris de acesta: Azitrox timp de 3 zile (terminat deja) si Tantum Rosa, spalaturi vaginale. Insa de 6 zile de la vizita la ginecolog nu mi s-a oprit sangerarea si de 2 zile am si cheaguri de sange. Nu stiu ce se intampla si sunt ingrijorata deoarece cred ca sangerarea ar fi trebuit sa se opreasca deja, insa acum sangerez si cheaguri. Precizez ca prima sangerare am avut-o in timpul actului sexual neprotejat si de atunci nu s-a mai oprit. Am exclus sarcina deoarece inainte ca partenerul sa aiba orgasm, ne opream sa sa-si puna prezervativul, dar acum nu mai sunt asa sigura.
Va rog sa ma ajutati cu niste raspunsuri. Va multumesc!

4 răspunsuri:
| Nextone a răspuns:

Eu zic sa mergi la ginecolog cat mai repede...luni! sa iti faca un control...

| Alcyon a răspuns:

Ar fi bine sa-i mai faci ginecologului o vizita. E cam ciudat ce ti se-ntampla. Sarcina nu cred ca e, fiindca din ce-am citit, sangerarea in acest caz dureaza in jur de doua zile si nu e prea abundenta. Probabil e vorba de o rana sau ceva.

| Demonull a răspuns:

Aoleo.pai mai du te la ginecolog dar rapid.E foarte posibil sa fie o rana cam dubios ca deja a trecut o saptamana deci sarcina e cam exclus

| Shere explică:

Pot sa merg abia luni, din pacate. Nu e deschid niciun cabinet pana atunci. Am adus vorba despre sarcina, deoarece am citit articole pe net si sunt speriata sa nu fie avort spontan. desi nu cred ca as fi avut cum sa raman insarcinata in aceste conditii.