| Anonim767676 a întrebat:

Am o problema care ma framanta de aproximativ un an de aceea am apelat la acest site. Sunt cu un tip de 4 ani (locuim impreuna), din probleme financiare a fost nevoit sa plece in afara tarii pentru 3 luni. Ceea ce ma macina este faptul ca am o intuitie ca m-a inselat (evident ca nu recunoaste), pe tipa pe care o presupun eu i-am scris pe Facebook de pe Facebook lui(cu acordul lui), insa aceasta a citit si nu a raspuns la un simplu ce faci, ceea ce mi s-a parut foarte ciudat. Aceasta fiind colega de a lui in strainatate, locuind chiar in orasul unde stam noi. Chiar daca nu am dovezi, nu stiu cum sa aflu, poate aveti voi ceva idei deoarece ma macina si simt ca nu pot trece peste, adica deja a trecut un an. Nu am probleme cu el in relatie ne intelegem bine, ne completam unul pe altul, totul e perfect in afara de aceasta problema. Pe care oricat insist cu intrebari stiu ca nu va zice nimic. As mai vrea sa mentionez si faptul ca in momentul cand era plecat iesea cu colegii statea pana dimineata, se distra, si odata m-a mintit ca a stat acasa insa a iesit in club. Multumesc pentru intelegere!

Răspuns Apreciat de Editori
| Quassaar a răspuns:

Gelozia este boala grea, fata tatii. Dacă tu in permanență te gândești și îl suspectezi ca te înșală, n-o să ai viața bună cu el. Știu că nu ține de tine, că îți dorești să nu mai fii așa dar din nefericire acest lucru nu va aduce nimic bun in relația voastră. Tu îl vei bombarda din când în când cu întrebări iar el la un moment dat se va sătura. Ia-o altfel, ai fi mai fericită daca prin absurd ar recunoaște ceva?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau sa-ti spun, dar ce faci tu se cheama control freak si manipulare!
Ori ii acorzi incredere totala, ori ii dai pace, ca relatiile pline de gelozie si control, nu duc nicaieri, esuand mai repede daecta iti poti tu imagina.
Mi se pare un lucru foarte urat sa-i scrii cuiva doar pentru ca ti se pare tie.
Trateaza-ti partnerul cu dragoste si respect, fara sa-l controlezi si maniuplezi, ca nu-i normal si nici sanatos pentru relatia ta.
Chiar si dupa 4 ani de relatie, tot nu ai dreptul sa faci asa ceva, ca nu-i sluga ta.

| mihai69 a răspuns:

Ori ești paranoică, ori chiar vrei să distrugi relația.
Succes în ceea ce ai început!

| sofisis a răspuns (pentru mihai69):

Iegzact laughing)) Subrscriu!

| Freya1 a răspuns:

Daca ei vorbesc, vorbesc pe telefon nu pe facebook.Asa ca nu ai cum sa afli atat de simplu.
Daca nu poti sa treci peste suspiciunile astea mai bine cheama-l acasa pentru linistea voastra.Dar pana una alta vorbeste cu ea de pe un alt Facebook, imprietenitiva si afli de la ea ce face si cu cinewinking.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Eu iti spun doar ce spunea Boufflers: "Gelozia e sora iubirii la fel cum Lucifer e fratele ingerilor".

| Dalmore a răspuns:

O femeie simte cand e inselata. Si daca nu ai fost geloasa de la inceput, ceva clar s-a intamplat. Daca el nu recunoaste nu ai ce sa faci. Poate doar sa te desparti de el, decat sa stai sa te framanti zi si noapte.

| Necunoscut112 a răspuns:

Nu e ok ce faci, din atâtea multe puncte de vedere... Dacă a trecut un an şi nu ai aflat nimic, las-o baltă. Şi dacă îl freci la icre mult timp, 100% se va satura de tine, te va vedea ca pe o povară.

| Elena9328 a răspuns:

De ce stai sa te stresezi?! Daca era sa te insele, aflai până acum. Orice iese la iveală.
In loc sa te stresezi, mai bine bucură te de viața, bucură ți va de voi și lăsa suspiciunea. Totuși sunt 4 ani, daca era să umble creanga, umbla de la bun început. Nu crezi?! Și ce are aia fata de tine?! Da o naibii. Fă o sa crape de invidie

| Romanul86 a răspuns:

Dă-i și tu motive de suspiciune să te recucerească din nou nu mai fi mama lui ci iubita lui. Fi săxy și deșteaptă.

| Anonim767676 explică:

Ok deci după ce s-a întors de la munca acasă am observat ca a căutat-o pe Facebook, 3 ore a negat ca nu a căutat-o după care a recunoscut. Când am întrebat ca dacă a fost colega cu el, a zis ca nu a fost in perioada când era și el plecat, iar după jumătate de an sa aflu de la un prieten de a lui ca și ea a fost, când i -am spus toate astea a recunoscut ca da a fost. Toate ascunzișurile au dus la suspiciuni.

| mihai69 a răspuns (pentru Anonim767676):

Tiindu-te paranoică, e clar de ce s-a ascuns...