| iubii a întrebat:

Buna ziua am si eu o intrebare.luna trecuta am avut ultimul contact sexual neprotejat(14.01) si a doua zi(15.01) mi-a venit menstruatia. iar acum trebuia sa imi vina luna aceasta cam pe 15 dar inca nu mi-a venit...acum 2 zile ma dureau ovarele si sunt si racita care este cauza?(am luat o pastila de raceaala cam cand trebuia sa imi vina) oare sunt racita la ovare?:-s Oare s-a dereglat din cauza contactului sexual. ca din august pana in ianuarie nu am mai avut niciun contact sexual numai o saptamana inainte de a-mi veni ciclu.

5 răspunsuri:
| NatureSelf a răspuns:

Eu zic ca daca esti insarcinata, ceva timp culoarea urinei tale se schimba, in mai rosiatica, sau mai portocalie. o sa ai stari de voma. Dar este posibil ca durerea de ovare poate veni de la menstruatia intarziata. data viitoare fii ma glijenta, spune-i sa o scoata cand incepe sa se termine.

| DNSK a răspuns (pentru NatureSelf):

Si daca nu-si da drumul el, ea poate ramane! ia citeste in prietenul meu gugal k si lichidul seminal contine spermatozoizi! nu sunt asa mari sansele dar totusi exista! si m-am saturat sa aud "mie nu mi se poate intampla

| DNSK a răspuns:

M-am urat sa mai citesc intrebari de astea! uita-te si u cate sunt la zi! si tot mai postati! mai mult de atat.tot le faceti! ce dracu-i cu voi?! sunt cel putin 5 intrebari la zi cu grija si teama de a fi insarcinata! si tot se mai trezeste cate una sa mai intrebe! ce dracu aveti in capul ala? chiar nimic? voi chiar nu vedeti prin ce trec altii? sau tineti neaparat sa treceti si voi?! incredibile vi's mah.da poti fi si racita! dar daca nu-ti vine luna asta fa un test de sarcina! si POTI RAMANE INSARCINATA DACA AI CONTACT SEXUAL NEPROTEJAT! mai mare de atata nu pot scrie! ciclul tau e inca haotic si nu stii cu exactitate cand anume esti in perioada fertila( cand poti ramane) asa ca.ori te abtii ori protejat! si mai uita-te la problemele unora si altora ca sa nu treci si u prin ele!

| iubii explică:

Pai el nu si-a dat.in mine.a scos-o.

| iubii explică:

Pai mi-am facut testul de fertilitate. si in saptamana aia imi spune ca: Perioada cu cel mai scazut procentaj de instalare a sarcinii.""