| Nauman_Alexandra_1994 a întrebat:

Bună ziua. Am și eu o întrebare, pot rămâne însărcinată dacă nu ne-am protejat și și-a dat drumul în mine de 2-3 ori?! Am stări de leșin, ultima menstruație am avut-o în iunie pe 9 de atunci nu am mai avut menstruație. Există posibilitatea de a rămâne însărcinată?

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Luand in considerare faptul ca ultima menstruatie a inceput in data de 9 Iunie, adica in urma cu 41 de zile, se poate aprecia fara teama de a gresi ca ciclul menstrual are caracteristica de a fi aproape sigur mereu NEREGULATA. In astfel de cazuri/situatii este practic imposibil sa poata fi determinate care sunt cele 4-5-6 zile ale perioadei fertile, singurele in care se poate forma sarcina. Bineinteles ca in cazul in care sperma a fost ejaculata in vagin, poate sa existe o anumita posibilitate de a ''NIMERI'' chiar si din greseala una dintre zilele perioadei fertile. Insa nimeni NU poate sa se si pronunte in privinta gradului de probabilitate de a se produce o sarcina fiindca totusi NEsansa de a se realiza poate fi incadrata intre 0 si 100%. Astfel ca este indicat sa fim rezervati in raspunsurile oferite. Multa sanatatE!

| HazelEyes77 a răspuns:

Normal ca exista mai ales daca actul sexual a avut loc intr una din zilele fertile. Poti face un test de sarcina care sa te lamureasca daca esti gravida sau nu. Sarcina devine vizibila la ecografia abdominala dupa 5-6 saptamani. Numai bine

| Nauman_Alexandra_1994 explică (pentru HazelEyes77):

Am înțeles. Va. Mulțumesc

| Elena9328 a răspuns:

Da există șanse să fii însărcinată

| LupuMia a răspuns:

Da! Fa un test de sarcina urgent. De 2-3 ori? Ai toate sansele, nu si nevoie de o cantitate mare de sperma sa ramai insarcinata, si un singur spermatozoid la momentul potrivit poate produce sarcina.