| kinder96 a întrebat:

am si eu o nelamurire si sunt foarte speriat. Luna trecuta am facut petting prin haine cu iubita mea si eu am ejaculat in hainele mele (aveam chilot si blugi) in timp ce am ejaculat ea avea mana pe blugii mei. Credeti ca in timp de 1 minut cat a tinut mana pe blug sperma a putut trece de haine si sa se puna la ea pe mana? Ea dupa a mers la baie sa se stearga fiind si ea uda. Menstruatia i-a venit la 31 de zile, dar am citit pe net ca se poate sa ai sangerare cand esti gravida. Va rog sa imi raspundeti sunt foarte stresat.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca ultima menstruatie care i-a inceput dupa 31de zile, s-a desfasurat in conditii asemanatoare/similare cu celelalte menstruatii, produse anterior, ca numar de zile, cantitate de menstra, culoare, textura, miros, flux zilnic de eliminare, etc. se poate afirma ca a reprezentat o menstruatie autentica si nu una peste sarcina care se produce, manifesta atat de diferit ca numar de zile (1 maxim 2) si prin eliminarea doar a cateva picaturi de sange, incat nu poate fi confundata. Producerea unei menstruatii normale, este urmarea faptului ca ovulul produs nu a fost fecundat de spermatozoid si in consecinta nu s-a format o sarcina si drept urmare ENDOMETRUL a fost eliminat din organism prin menstruatia respectiva. In situatia descrisa in intrebare, este IMPOSIBILA formarea unei sarcini deoarece se poate afirma fara teama de a gresi ca intotdeauna pornirea MENSTRUATIEI reprezinta INCEPEREA unui ciclu menstrual NOU si de asemenea faptul ca intotdeauna MENSTRUATIA reprezinta GARANTIA ca in proportie de 99, 99% in ciclul menstrual anterior nu s-a produs fecundarea ovulului, in consecinta, nu s-a format o sarcina si aceasta nu s-a implantat. Multa sanatate.

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

NU poate ramane insarcinata prin haine.

| Aasdfghj a răspuns:

Imposibil sa fie gravida. happy Cati 10 ani aveti?

| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata de tine, iubita ta nu poate ramane gravida. De ce? Pentru ca nu avea sperma pe mana, ci avea putina umezeala de la sperma ta care s-a transmis prin chiloti si blugi.

| Oana92 a răspuns:

3/4 din populatia lumii a aparut dupa astfel de accidente. Eu zic sa te pregatesti de botez happy

| Ezeru a răspuns:

Atata perversitate laughing sau dus vremurile bune.
Este imposibil sa ramana gravida. Sperma trebuie sa ajunga la ovare, sa le fecundeze pentru a se forma celula ou. Daca penetrarea nu are loc sperma nu are cum sa ajunga la ovare deci sunt sanse de 0%.
P.S. Pe net gasesti informatii utile sau nu. Nu tot ce e scris pe net este bun.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Ezeru):

Probabil ca tu nu ai auzit de inseminarea artificiala. De asemenea ma vad nevoit sa-ti repet, pentru a nu mai debita prostii, spermatozoizii in nici un caz nu pot ajunge la OVARE. Cei mai "viteji" dintre ei (ma refer la spermatozoizi desigur laughing ) pot ajunge prin trompele uterine pana in preajma foliculilor ovarieni. Probabil nu este bun nici ceea ce scriu eu in raspunsurile mele; ce zici?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ezeru):

Adevarat.Baiatul a ejaculat in hainele lui(avea chilot si blugi). Imagineaza-ti, daca nu avea chilotul? Fereasca sfantul...Hai,ca e de coma!