| cosmyn32 a întrebat:

Buna ziua!
Am si eu o problema. Nu stiu unde sa o incadrez, la sanatate sau dragoste & sex. Asa ca postez in ambele.

Vorbesc cu o fata de ceva timp si urmeaza sa ne intalnim. Chestia e ca nu am nicio retinere sa vorbesc cu ea, incerc sa ma port cat mai natural. Dar stiind ca am probleme cu dantura, la care lucrez in momentul de fata-am inceput sa merg la dentist. Ma tem ca in ziua respectiva cand o sa ma vad cu ea. O sa sesizeze o respiratie neplacuta, ca o sa stau o zi intreaga cu ea, nu e vorba doar de 2-3 ore.Si nu vreau ca asta sa imi strice sansa de a fi impreuna cu ea.

Acum intrebarea mea este: Ce pot face ca sa maschez momentan eventuala respiratie neplacuta?

In afara de guma de mestecat sau dropsuri care au efect doar 1-2 ore. ca asta ar insemna sa bag la guma de mestecat si dropsuri. de ma plictisesc.As vrea sa stiu daca pot folosi ceva, nu stiu sa mananc ceva in ziua aia sau sa folosesc un produs care sa aiba efect de prospetime pe intreaga zi. Tin sa precizez ca am o igiena orala destul de ok. Ma spal de 2-3 ori pe zi pe dinti, folosesc apa de gura dupa mese. Dar avand problemele astea de ceva timp si netratandule.Acum se invesc complicatii.

Multumesc!

5 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Te scuzi aprioric si eventual o intrebi, pentru ca e un miros persistent, si nu e normal sa o obligi sa te suporte asa. Plus ca e doar vina ta ca ai amanat si acum esti in situatia asta!

Răspuns utilizator avertizat
| Kingsley a răspuns:

Exista medicamente la farmacie impotriva respiratiei urat mirositoare.

| AndCat26 a răspuns:

Nu cred ca ai ce face. Doar sa mesteci guma.

| Iuliana_Andreea_1996 a răspuns:

Buna!
Ea ar trebui sa inteleaga! Daca e o fata cumsecade.
Daca as fi intr-o situatie ca asta cu siguranta as intelege. Mai ales cand stiu ca vreau si imi doresc o relatie cu persoana respectiva.
Nu trebuie sa judece gresit din prima!
Spune-i adevarul.
Bafta!happy