| nimeni_2151 a întrebat:

Am si eu o problema pe care vreo sa o impartasesc. Am 19 ani si cred ca am probleme sexuale. Am inceput sa am erectii din ce in ce mai slabe dar dese de exemplu in urma unui sarut. Si de fiecare data cand am erectii in urma unui sarut, ma trezesc ca sunt ud in pantaloni, nu stiu daca ejaculez, eu cred ca e acel lichid seminal. E normal sa ma ud de fiecare, sa fie asta ejaculare prematura?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E din cauza ca in acel timp cand te saruti simti o stare de placere in tine si ejaculezi, fa si tu o manuela si vezi ca nu mai patesti asa.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Cred ca e vorba doar de faptul a te lubrifiezi.

Poate ca e timpul sa iti gasesti o iubita stabila.

| JohnnyBi a răspuns:

Lichidul ala seminal se secreta pentru a curata tractul de urina si a-l pregati pentru... stii tu, dar poate fi si ejaculare (cel mai probabil daca esti virgin sau foarte timid si tipa stie meserie sa zic asa). in primul caz nu e nimic rau, orice barbat are secretia aia, sau aproape orice barbat...e normal ca, corpul uman sa isi pregateasca la un organ alta functie decat cea utilizata mereu, cat despre a2a situatie, tine de mentalitatea ta, eu sunt de parere ca tot ce tine de fizicul uman este un raspuns al psihicului. nu cred ca e cazul sa iti faci griji in privinta asta

| MadutzaB a răspuns:

Nu este normal. Poate fi vorba si despre o ejaculare prematura, dar este mult prea precipitata.Ar trebui sa consulti un medic.Nu este normal ca din cauza unui sarut sa ejaculezi.

| danishor a răspuns:

La 19 ani trebuie sa ai o viata sexuala activa adica sa faci sex cel putin o data pe saptamana daca nu ai o iubita poti sa incerci sa te masturbezi nu e ceva rau in lipsa unei partenere dar sa nu abuzezi dupa aia. Referitor la ejacularea despre care ne vorbesti tu pot sa iti spun ca e ceva normal atata timp cat nu ai o viata sexuala activa dupa o perioada de timp se acumuleaza o cantitate mare de sperma care la primul moment de placere tinde sa erupa. daca se intampla sa ai erectii din aste cu ejaculare de 2 ori pe zi poti sa consulti un medic fara rusine pentru ca poti sa te confrunti cu o ejaculare precoce. bafta

| Cristian_Robert_2002 a răspuns:

Mi se intampla mereu, gen mult mai mult de 2 ori, de fiecare data