| Dixy_Yoni_2003 a întrebat:

Buna ziua, as dori sa va întreb dacă cumva ați pățit așa ceva și cum ați manipulat situația.
La începutul actului sexual am vaginul strâmt și nu am probleme dar după câteva secunde începe sa se lărgească atât de mult încât când facem sex se aude ca și când ar da cineva vânturi.
Va rog fără sa râdeți și as dori remedii.
Mulțumesc!

7 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Acel zgomot ca de basina, nu e ceva care sa te jeneze. Nu stiu daca in romana are o denumire anume, dar in engleza se numeste "queef". Cauta termenul pe google si ai sa vezi ca e ceva cat se poate de comun. Pe mine nu ma deranjeaza absolut deloc acel zgomot, pentru mine nu e un "turn-off" si consider ca doar un prost ar rade cand se intampla asta.

| mihai69 a răspuns:

E ceva normal, nu ai de ce să te jenezi.
Dacă chiar vrei să încerci ceva, ia niște bile și fă exerciții Kegel.

| mastadont a răspuns:

Acel zgomot nu are nici o legătură cu lărgimea vaginului ci se aude datorită aerului care intră înăuntru o dată cu penetrarea și este împins afară o dată ce penisul intră mai adânc. E ceva normal și nu trebuie să-ți faci probleme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lubrifiere prea multa.

| vasile2222 a răspuns:

Incearca exercitii Kegel.

| Negoiu a răspuns:

Nu prea ai ce face, ori ești prea largă sau e "de vină" conformația vaginului tău sau el o are prea mică.
Asta să fie problema!

| glasulfilologului a răspuns:

Chestia asta e perfect normala, cât și partea cu vânturile. Vanturile acelea apar de obicei atunci când ești aproape de orgasm.
În ceea ce privește dilatarea vaginului, acesta se dilata în momentul în care te exciti foarte tare. Mie personal ca băiat îmi place atunci când vaginul se face foarte larg.
Stai fără griji și toate bune!