| Mimippescuu55 a întrebat:

Buna,daca doar la începutul actului sexual nu folosesc prezervativ iar după pun fără a ejacula in interior si el nu a mai ejaculat de o zi, există risc de sarcina?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, sunt sanse, fiindca poate sa se scape pe el instantaneu si atunci accidental poti ramane gravida.
Dar pentru ce ai pune prezervativul mai tarziu, care este motivul?
Nu face sens sa riscati atat de mult, cu ceva atat de important, mai ales ca te protejeaza si de boli cu transmitere sexuala.

| Teo29 a răspuns:

Mereu exista acest risc de sarcina, daca este act sexual neprotejat chiar si pentru cateva secunde
Fiti responsabili!
Folositi prezervativul inaintea fiecarui contact sexual!

| Willis a răspuns:

În principiu nu este risc, dar nu se știe niciodată.
Mai sigur cu prezervativ de la început