| ea0doar0ea a întrebat:

As vrea sa intreb in special persoanele care au fost la cabinetul de planning familial de la spitalul judetean Ploiesti. Cum a decurs vizita? Ati avut nevoie de programare? Ati fost insotiti? Ati primit reteta pentru anticonceptionale sau chiar unele gratuite? Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vrei/nu vrei, TREBUIE să mergi la un control GINECOLOGIC!
NU vă recomand să obţineţi AC de la un cabinet de "planing familial"!

La ginecolog poţi merge şi SINGURĂ ( FĂRĂ mama, chiar dacă eşti minoră; n-ai precizat vârsta ), TREBUIE doar să ai la tine : actul de identitate + Trimitere ( de la medicul de familie sau de la Cabinetul şcolar ) + Programare ( pe care o poţi face telefonic sau personal ).

Toate cele bune.

| e1xtz a răspuns:

Daca tot pui zece intrebari pe un subiect asemanator poate in final intelegi ca la varsta de15 ani nici un medic nu recomanda folosirea anticonceptionalelor.