| cryss_3939 a întrebat:

Mai exista servicii gratuite de planning familial, unde anume le pot gasi?

5 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Da, la maternitati, orice maternitate are un cabinet de planificare familiala gratuit. Aici poti cauta in functie de judet http://www.planificaneprevazutul.ro/cabinete-planificare-familiala/

Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Da, ar trebui sa fie in incinta maternitatii!

| cribus a răspuns:

Da, la spitale de obstretica-ginecologie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista in cadrul policlinicilor. La orice policlinica de stat, mai ales in orasele mari, resedinta de judet, exista cabinet de planning. Poti beneficia si de contraceptie gratuita in anumite conditii ( e vb de venitul tau sau de varsta. elevele, studentele au gratuitate ).
NU la maternitate, Nu la obstetrica ginecologie!
IN policlinica!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Revin: mai exista si la cabinetele de medicina scolara ( unele dintre ele, nu toate ), si uneori si medicii de familie pot avea competenta si pot face asta ( nu toti )... dar in policlinica exista precis.