| delicious a întrebat:

Cum dau medicii la Planning familial anticonceptionale fara control?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu prea dau. Majoritatea medicilor de planning sunt ginecologi si fac si consultatie. Cei care nu sunt, te trimit la ginecolog pentru consultatie si abia apoi iti dau anticonceptionale.

| cretzufinish a răspuns:

In functie de varsta si mai ales dupa un interogatoriu privinid activitatea sexuala, partener de viata, tipul de menstruatie etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista niste reguli, stai linistita nu-ti da nimeni ceva aiurea.
Oamenii aia au scoala de medicina nu sunt niste contopisti oarecare.