| DoamnaLalea a întrebat:

Bună ziua/bună seara, am revenit și eu, de data asta cu o întâmplare.

- este vorba de o prietenă, care nu a ajuns întocmai ce trebuie.
O cunosc din clasa a 7-a, când s-a mutat la școala unde eram eu, și mai nimeni nu o băga în seamă, așa că am spus eu sa fiu cea cu care sa vorbească și suntem prietene și pana în ziua de astăzi, fiecare cu familia ei, tinere femei și încă ținem legătura tocmai din adolescență!
Aceasta are un soț, doi copilași, dar de o lună și un pic este foarte ciudată, parcă s-a schimbat radical. Într-o zi am invitat-o la mine, am vorbit, și mi-ar fi spus ca a dat de un bărbat care a atras-o foarte tare, a spus că ar fi făcut sex cu el de doua ori deja, și că și-ar părăsi soțul pentru el. I-am explicat sa își bage mințile în cap pentru ca nu e ok, își lasă familia pentru un nătărău, e dusă cu capul?
Mi-ar mai fi vorbit cum că îl place și pe prietenul bărbatului aceluia, și că s-ar fi culcat și cu el. Poate va întrebați,dar soțul nu o întreabă unde pleacă și așa? Ei bine, aceasta se duce când soțul e la muncă, merge ziua mai exact, nu seara. Copiilor le spune ca merge pana la mine sau pana la magazin, dar deseori spune de numele meu.
Mie nu îmi place sa ma amestece pe mine în prostiile ei. Cum sa o fac sa își revină, sa nu mai fie asa încăpăținată și sa ii bag mințile ălea în cap? Ce ați face dacă ați fi în locul meu?
Stiu că nu ma privește pe mine treburile ei, dar până la urma e prietena mea, plus..nu îmi place sa ma amestece în ale ei.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

I-as spune in fata sa nu ma mai foloseasca in minciunile ei, ca nu vreau sa o acopar in actiunile ei de curvaraseala.

| dullcat a răspuns:

Oficial esti complice la cum isi inseala ea sotul, ati trecut de eticheta de prietenie. Vorbeste direct cu ea daca tot sustii ca sunteti doua femei adulte.

| DoamnaLalea explică (pentru dullcat):

Vorbesc, dar parcă vorbesc cu pereții!

| dullcat a răspuns (pentru DoamnaLalea):

Atunci ii spui ca tu nu sustii astfel de comportamente si rupi prietenia.

| anonim3248 a răspuns (pentru DoamnaLalea):

Citește ce am scris eu și spune-i ei.

| Voinescu_Catalin_ a răspuns (pentru anonim3248):

Vezi sa nu te asculte. Multi facem teorii pe aici. NU trezim noi pe nimeni. Unii nu au curaj sa aplice nimic.

| anonim3248 a răspuns:

Spune-i că are 2 copii și bărbații cu care face sex nu se gândesc că ea are copii.

| DorinaK a răspuns:

DoamnaLalea baga-ti mintile in cap si nu mai vagabonti!