| CORONAVIRUS a întrebat:

Bună, as avea și eu nevoie de sfaturi din partea voastră. Mama mea e alcoolica și ma cert mereu cu ea. Are tendința când se îmbată sa facă scandal, tipa, urla, iese în curte urla și acolo. Ultima oara am jignit-o și acum nu mai vorbeste cu mine și stam în aceiași casa. Noi am fost crescuți fără tata Acum mai sunt eu cu fratele mai mare. El e depresiv și nu lucrează. Eu sunt în anul 3 de postliceala și nu știu ce sa fac. Iau bani de la stat cat timp am făcut școală. Mama lucrează la stat. Cred ca nu-i convine ca stau cu ea. Din pensie ii dau un milion pentru mâncare, știu ca nu e mult. Se uita urat la noi, cauta cearta. E ok ca om dar la alcool face urat. Nu prea vorbim. Am 21 de ani și nu am unde sa ma duc pana termin scoala. Ca sa lucrez part-Time ma chinui mai mult.

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O sa pleci cand te angajezi undeva n-ai ce face pana atunci

| Freya1 a răspuns:

Te felicit ca faci o scoala si sunt sigura ca vei avea o meserie foarte ok si bine platita, asa ca mai ai putina rabdare.
Las-o sa isi faca damblaua cand se îmbată si ignoro.Platestei in casa cat poti tu sa oferi si ai răbdare până termini scoala si iti asiguri un loc de munca.
Dupa ce te-ai angajat ori strângi niște bani si te duci in chirie.Ori daca cumva faci postliceala de asistente gaseste o femeie în vârstă ce are nevoie de îngrijire si care ofera cazare si te duci acolo ca asa poti sa pui ai ban pe ban.

| Zuzu1991 a răspuns:

"Am 21 de ani și nu am unde sa ma duc pana termin scoala"
pui incuietoare la camera ta si incui usa, sa urle pana nu mai poate in fata usii... eventual si doape de urechi, se gasesc la marmacie, costa vreo 10lei
si cum termini scoala, adioz si n'am cuvinte!

| Marius22222222222 a răspuns:

Va fi totu bine

| Jus7t a răspuns:

Poate o ajută cartea asta în legătură cu băutura.
https://m.emag.ro/......DNJYK3BBM/

Răspuns utilizator avertizat
| mihaela000ela a răspuns:

Draga mea ..acest,,narav,, nu se lecuieste cu vorbe! cred ca trebuie sa iti iei zborul! cu siguranta, D-zeu a lasat, si, un loc sub Soare pentru tine! curaj!

| Rihanna20B a răspuns:

Sfatul meu e să o filmezi când e beata și sa ii arăți apoi să o duci la dezalcoolizare. Vă garantez că așa e cel mai bine. Și eu l-am avut pe tata și așa l-am scăpat de chinul de a fi beat.

| shookdazed a răspuns:

Mereu alcool este problema tuturor, eu unul nu am baut vreodata si nici nu vreau.
Ai putea sa incerci sa te muti cu chirie ca sa poti sa te desparti de mama ta e cam greu dar trebuie sa incepi undeva.
Nu pot decat sa iti urez mult succes.

| Angeloxd a răspuns:

Încearcă să îi arăți că alcoolul o schimba.