| Dejavu1536 a întrebat:

deci am o problema. Am postat asta la Dragoste pentru ca imi place de o fata, dar de exemplu cand am fost la o petrecere, era si ea p`acolo, si nu stiu de ce imi tremura mainile de imi tremura paharu in mana. Si mi-e rusine sa ma vada asa. Cred ca din cauza emotiilor, cum sa fac sa nu mai tremur asa de la emotii?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Posibil scade tensiunea, sau glicemia in preajma ei, o iubesti tare, si te i au emotiile, sincer trebuie sa te gîndesti că ea poate nu i ti va răspunde cu aceleasi sentimente pe care le ai tu pentru ea, devii nervos si de aici si tremuratul, fii calm in preajma ei, asta e usor de zis, greu de făcut, de ce, deoarece aici sunt niste nervi interiori, pe care cu greu îi poti controla, dacă nu chiar imposibil, dar treptat tu trebuie să i ti impui sa te autocontrolezi in preajma ei, totul porneste din minte, daca tu nu reusesti sa te controlezi, sa te calmezi, nimeni nu o va putea face, intrucît este vorba de corpul tău, si de nervii tăi, tu esti stăpîn pe corpul si sentimentele tale. Citi ani ai? Dar fata?

| alexandrey a răspuns:

Cand te cuprinde senzatia depaseste-o facand o gluma. Simtul umorului te va salva de un moment penibil pe care nu ti-l doresti.