| Crisstina07 a întrebat:

Hey! Astazi am teza la romana si am mari emotii va rog sa imi spuneti ce sa fac pentru a nu mai avea emotii ca eu cant la diferite instrumente si am fost de multe ori pe scena dar acolo nu am emotii. Am invatat un semestru intreg dar cand aud de teza la romana imi tremura mainile si picioarele si imi sare pixul din mana la cum tremur.
Ajutor!

Răspuns Câştigător
| Addaa_8733 a răspuns:

Gandeste-te ca ai inavat tot semestrul si acum e momentul sa le arati tuturor cat de buna esti, asa ca inainte sa incepi imagineazati momentul cand o sa auzi ca ai luat un 10 mare la teza la romana si toti o sa fie invidiosi! Pe parcurs concentreaza-te si totul va fi bine! Funda?

4 răspunsuri:
| Karinakari99 a răspuns:

Buna.
Si eu am astazi teza la romana.Am repetat mult.Mie nu mi-e frica pentru ca mi se pare ca e foarte usor la romana decat la mate.Trebuie sa te calmezi si nu te gandi la ce e mai rau in timpul tezei ca iti vei tulbura mintea si vei gresi.Gandeste-te ca ai invatat un semestru intreg si sa romana e usoara.Succes la teza!
Bye!

| cristinna23 a răspuns:

In primul rand calmeaza-te nu e sfarsitul lumii, gandeste limpede.la romana nu trebuie sa ai emotii, eu nu am avut si a mers totul bine.la romana nu e asa de greu ca la mate. BAFTA

| katy1151 a răspuns:

Ok,eu asa patesc la mate si profa mi-a zis ca inainte de teza sa mananc un baton de ciocolata, ori sa-mi i-au de acasa o sticla de APA CU ZAHAR stiu ca pare ciudat dar functioneaza amandouahappysucces la teza. FUNDA?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Nu mai fi aşa! Dacă ai învăţat tot semestrul nu ai de ce să te temi! Fii mai curajoasă!
Uite un mic ajutor, dă click pe http://lecturirecenzate.ro/
Succes la teză!