| Anonim0060 a întrebat:

O sa va rog de la inceput sa nu jigniti. Am o problema mare si sunt foarte foarte speriata, pe data de 22 sept eu si iubitul meu ne-am mangaiat si el s-a atins din greseala cu mana de lichidul acela si apoi a bagat degetul la mine in vagin. Mi-a venit menstruatia de 3 ori de atunci, in oct odata pe 1 si odata pe 30, iar in noiembrie pe 27( adica intarziere o zi), nici pana acum nu mi-a venit pentru luna aceasta. Trebuia sa vina pe 26. Mereu cand merg la baie am senzatia aceea ca mi-a venit si curge lichid din acela.Ce sa fac? Pot ramane insarcinata? Mentionez ca nu am avut contact sexual niciodata. Va rog nu incepeti cu jigniri...sunt foarte speriata.Dau funda

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu esti insarcinata, probabil ai o dereglare hormonala. Intarzierea nu este chiar atat de mare, azi e a abia a treia zi. Linisteste-te si, dupa sarbatori, programeaza-te la o ecografie de pelvis

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

N-ai ma cum sa fi ramas insarcinata daca ti-a venit menstruatia de 2 ori de atunci doamne. Cine stie ce dereglari/raceala ai de nu ti-a venit, nu esti gravida calmeaza-te.

| Emilian65 a răspuns:

Daca ti-a venit menstruatia si nu ai avut contact sexual cu iubitul tau nu poti fi gravida.

| Anonim0060 explică (pentru Emilian65):

De atunci mi-a venit de 3 ori..si acum nu mi mai vine. Nu am avut contact sexual doar ne am "jucat" si de atunci nu s-a mai intamplat. Eu sunt speriata ca nu mi vine luna asta

| Andreeush a răspuns:

Atata timp cat nu ati avut relatii sexuale poti sa stai linistita, nu esti insarcinata.

| Crackman a răspuns:

Daca ai avut menstruatie de x3 fii sigura ca nu mai nasti nimic.
Oricum, ce varsta ai tu... daca nu stii de lucrurile astea,? Este bine sa te documentezi ( 23 baiat ). Si panica niciodata nu a rezolvat nimic

| Anonim0060 explică (pentru Crackman):

Si de ce nu mi vine menstruatia? am 17 ani.

| cristinutza07 a răspuns:

In primul rând nu poti rămâne însărcinată daca nu ejaculează in tine! In al doilea rând stai fără griji, ciclul menstrual suferă anumite modificări din cauza dereglarilor hormonale. E posibil sa iti întârzie pana la 10/12 zile.