| eliseee a întrebat:

Sunt virgina dar impreuna cu iubitul meu ne-am frecat(fara haine) si mi-a bagat si degetul in vagin (nu a existat ejaculare si a durat totul foarte putin), exista risc de sarcina? Sunt cam speriata deoarece pe 6 luna trecuta mi-a venit menstruatia, acum suntem in 9 si imi intarzie sad. Sunt virgina,stiu ca e ciudata intrebarea dar vreau sa nu mai fiu speriata, ofer funda. Am 19 ani. ( am menstruatia regulata)

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Din moment ce doar v-ati atins organele sexuale insa nu s-a produs si penetrarea inseamna ca in vaginul tau nu au intrat spermatozoizi care exista doar in sperma. In lipsa spermei si implicit a, spermatozoizilor nu se poate realiza fecundarea ovulului deci nu se poate forma si instala o sarcina.Chiar si prin degetica efectuata de catre iubitul tau, tu ai ramas virgina in continuare.Intarzierea aparitiei menstruatiei este de natura endocrin-hormonala si nu are legatura cu joaca voastra sexuala. Deoarece 100% nu poti fi insarcinata nu ai nimic altceva de facut decat sa te linistesti si sa astepti aparitia menstruatiei.Multa sanatate si fara stres daca se poate.

| Emilian65 a răspuns:

Ai zis ca ti-a bagat degetul in vagin dar nu a ejaculat. Cine sa ejaculeze? Degetul? Daca s-a intamplat asa, nu fi speriata, nu poti fi gravida.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da esti insarcinata din cauza unui deget si vei naste un degetel...

| L1feDRAIN a răspuns:

Pai...
Daca v-ati frecat (masturbat) impreuna...
Ateunci esti virgina, fara sarcina.
Daca ati facut act sexual fara ca iubitul tau sa ejaculeze (in vaginul tau)
Atunci deja esti femeie (dezvirginata)
, dar nu esti insarcinata, poti sa te linistesti. Sarcina fara sperma nu exista.

| RIze1KDE1LuNA a răspuns:

Zici ca ai si 19 ani laughing))))))))Banuiesc ca nu ai luat bac-ul din cauza biologiei laughing) Cat de tampita sa fii sa intrebi asa ceva laughing)))))

| Vampir007 a răspuns:

Nu fii speriata nu esti insarcinata e totul ok nu se ramane chiar atat de usor!