| Elena212000 a întrebat:

Pe data de 22 septembrie am avut un contact sexual protejat si nu a ejaculat in mine, credeți ca e posibil sa fi rămas însărcinată!? (Sunt foarte îngrijorată)

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

O SARCINA se poate forma/naste/lua fiinta NUMAI/DOAR daca SPERMA ajunge in vaginul partenerei, INDIFERENT prin ce mod, deci nu doar prin contact sexual ci si prin masturbare si in orice cantitate, dar pentrua a se putea naste/forma o sarcina acest lucru trebuie sa se intample in mod obligatoriu intr-una sau in toate cele 4-5 zile ale PERIOADEI FERTILE + ziua OVULATIEI. In cazul in care joaca/sexul/masturbarea este practicata in orice zi in afara celor 4-5 zile fertile ale ciclului menstrual, formarea unei sarcini devine IMPOSIBILA chiar si in cazul in care SPERMA ajunge in vagin. Fiindca sexul a fost protejat si daca a fost intretinut intr-o zi situata in afara perioadei fertile, atunci se poate considera fara teama de a gresi ca formarea unei sarcini in conditiile prezentate este 100% IMPOSIBILA. Multa sanatate!

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Emilian65 a răspuns:

Nu poti fi gravida.