| RalucaAtesoaie13 a întrebat:

pe data de 4 noiembrie am avut o neplacere cu prezervativul acesta spargandu-se, si am fost nevoita sa-mi cumpar escapelle, am luat-o la jumatate de ora de la neplacere, nu eram in perioada fertila, ciclul meu fiind regulat la circa 28 zile iar luna trecuta venindu -mi pe 11 si ținandu-ma maxim 3 4 zile(16 oct). Pe data de 8 mi-au aparut niste scurgeri pe care le am si acum, rosii, nu au culoarea modificata (maronie) cum ar trebui sa fie la reactiile adverse. Dupa calculele mele pe data de 9 respectiv 10 ar trebui sa-mi vina cm, credeti ca e o dereglare si e de fapt ciclul menstrual sau e reactie adversa a pastilei?

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

In mod sigur sangerarea menstruala in acest ciclu menstrual va porni probabil la timp sau cu o abatere de 1-2 zile. Dereglarea mai accentuata a lungimii ciclului cat si a modului in care se vor desfasura viitoarele menstruatii cel mai probabil devine posibil doar incepand cu urmatorul ciclu menstrual. Multa sanatatE!