| JohnBmR a întrebat:

Pentru inceput vreau sa va anunt ca am 2 intrebari:
UNU [1]: Am 13 ani, sunt clasa a 7-a, locuiesc in Targu Mures si sunt indragostit de o fata de clasa a 8-a, eu ma inteleg bine cu ea, glumim, vorbim orice impreuna si suntem super prieteni. Apreciez ca pot vorbi orice cu ea, tine la glume, are forme, e inalta si are parul lung, acum ideea e ca eu sunt putin grasut si nu cred ca ea se uita la mine. Ea e genul de tipa la care toti viseaza, cand m-am cunoscut cu ea nu o placeam dar am inceput sa o plac, de o saptamana s-a cuplat cu un tip, nu ma ingrijoreaza asta, o sa se desparta, baiatul acela nu e serios + ca nu e de la noi din oras, ma gandesc mereu la ea, imi tulbura ziua, nu pot sa fac nimic, cum pot sa o combin? SFATURI SERIOASE!
DOI [2]: De 6 ani de zile imi doresc un caine, dar stau la bloc si parintii mei nu vor sa imi cumpere, pe motiv ca lasa par, nu o sa am grija de el, face mizerie si locul lui nu e in casa, eu imi doresc f mult si pot avea grija de el, dar ei nu ma lasa de nicio culoare, SFATURI PLS!
PS: Cele mai bune raspunsuri la ambele intrebari vor primii funda!

2 răspunsuri:
| ancaval a răspuns:

1. De ce nu vorbești cu ea? Spune-i că o placi și că ai vrea o relație serioasă. Hai măi omule, fii direct, zi ce simți. În general, lumea fuge de cuvinte și nimeni nu zice ce simte. Până când?
Hai că eu sunt fată și na....nu prea se cade să fac primul pas, DAR dacă eram băiat mă băgam cu tupeu.

2. Na, mami și tati, eu am plecat după câine. Ziceți voi ce vreți eu îmi i-au unul și gata.
Eu am o cățea de pitbull și de 10 ani o țin în casă, iar eu stau la țară. Aș putea ține câinele în curte, dar NU vrea ea laughing))

| ArcticHelper a răspuns:

Pai trebuie sa fi sincer si sa ii spui ce simti pentru ca e cel mai bine asa daca e sa nu te placa asta e ai incercat nu o sa te mai gandesti la asta

si la a 2-a daca ai tai nu sunt de acord degeaba incerci pentru ca cazul cu cainele e discutabil, daca nu vor nu o sa ia unul, crede-ma am incercat si eu

dar cu fata merita incercat pentru ca niciodata nu stii ce ii place laughing)