| Sophia1989 a întrebat:

Peste 4 zile trebuie sa imi vin menstruatia. Acum 1 saptamana am favut un test de sarcina care a iesit negativ. Acum 2 zile am mai facut unul care a iesit tot negativ... dar de o saptamana ma dor sfarcurile... spatele...
ma simt si imbalonata... Este posibil ca din cauza stresului sindromul premenstrual sa se manifeste mai tare ca in alte dati? Mentionez ca follosesc anticonceptionale milligest (care insa uit sa le iau la ore fixe-3-4 ore)si care pana acum mi-au redus simptomele...este posibil ca la 6 saptamani de la contact 2 teste de sarcina sa nu iasa corect? mentionez ca am facut teste cher shek la prima urina de dimineata. Poate sunt un pic speriata si asta mi-a accentuat starea? Mi-e greu sa astept pana duminica cand trebuie sa imi vina...

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La 6 saptamani de la contact testul de sarcina este concludent, dar asta inseamna ca ai mai avut o menstruatie normala de la ultimul contact sexual. In general, testele se fac dupa data la care ar trebui sa vina prima menstruatie dupa contactul sexual neprotejat.
Eu cred ca semnele tale sunt de sindrom premenstrual, accentuat de faptul ca iei haotic anticonceptionale si asta te deregleaza. De ce crezi tu ca se spune ca e vital sa le iei la aceeasi ora? Fiindca chiar e foarte important.

4 răspunsuri:
| matchpoint a răspuns:

Salut, parerea mea este ca daca cele doua teste de sarcina au fost negative, nu ai de ce sa iti fie teama. Simptomele prezentate de tine sunt probabil semnele ca iti va veni mentruatia(simptomul premenstrual). Dar pentru a te linisti ar fi indicat sa faci o vizita la medic.Multa sanatate. Pa

| kamikaze a răspuns:

Pai fato ar trebui sa te duci la un medic e cea mai buna solutie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

* Pilula anticonceptionala este contraceptiva sau avortiva (produce avortul timpuriu in primele 14 zile de la conceptie, avorturi pe banda anual)?
* Steriletul este avortiv, provoaca avortul timpuriu?
* Stii ce inseamna cu adevarat un Avort, care sunt metodele avortive si efectele secundare?
* Toate metodele contraceptive, metodele anticonceptionale provoaca Avortul Timpuriu (avortul menstrual in primele 14 zile de la conceptie), sterilitatea si au efecte secundare GRAVE si chiar FATALE?

* Exista metode contraceptive, metode anticonceptionale sigure 100% si care sa nu-ti afecteze sanatatea fizica, psihica, sufleteasca?
* Anticonceptionalele, contraceptivele (dar si sterilerul) induc sterilitatea, cancerul de san, cancerul de col uterin, si alte tipuri de cancere si afectiuni grave si chiar fatale?
* Vaccinurile CO (contraceptive) sunt avortive?
* Fertilizarea in Vitro este o alta fata a avortului?

* De ce majoritatea doctorilor ginecologi, obstreticieni NU SPUN FEMEILOR TOATE DETALIILE despre copilul nenascut mai ales daca acestea au intentia sa faca un avort si TOATE detaliile asupra efectelor GRAVE, pre si post-avort?
* Ce este sindromul post-avort si cum se manifesta?
* Industria Avorturilor, Industria Farmaceutica spune TOT adevarul?
* Copilul nenascut, embrionul, fatul este un "ghem de celule" cum spun doctorii avortionisti (ginecologi, obstreticieni etc.) sau este o fiinta umana?
* Simte fatul, copilul neascut durerea in timpul avortului?
* Viata incepe in momentul conceptiei?

* Este prezervativul sigur impotriva bolilor cu transmitere sexuala (bolile venerice) sau este o pacaleala deoarece are fisuri, gauri in el prin care trece virusul HIV, SIDA si alti virusi care se transmit pe cale sexuala?
* Prezervativul poate provoca alergii, sterilitate, avortul timpuriu, malformatii (are efect teratogen) daca apare conceptia si la sarcinile urmatoare?
* Cat de usor este sa contactezi o boala cu transmitere sexuala?
* Chiar stii TOTUL despre bolile cu transmitere sexuala, bolile venerice care sunt acestea, cum se transmit si cum se manifesta, daca au simptome? (sunt peste 32 de boli cu transmitere sexuala)
* Bolile cu transmitere sexuala duc la sterilitatea femeii, barbatului?
* Bolile cu transmitere sexuala la femeie duc la aparitia cancerului de col uterin? Si ulterior la atasarea HPV-ului (dupa ce deja a aparut cancerul de col uterin)?

* Se pot trata afectiunile feminine: chisturi ovariene, sindromul premenstrual, dureri premenstruale, tulburari (dereglari) de ciclu etc. dar si acneea fara pilule doar naturist, fitoterapie si cu antiinflamatoare?
Astfel ca pilulele sa nu mai declanseze cancerul de san, cancerul de col uterin, sterilitatea, atacuri cerebrale, infart si alte tipuri de cancere dar si aparitia HPV-ului si a altor boli GRAVE si chiar FATALE?

Afla raspunsul la intrebari pe: www.AdevarulDespreAvort.ro
www.VreauSaAflu.ro

Numai bine :)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iti fa griji o sa iti vina doar ai rabdare