| 010101012 a întrebat:

Situatia este in felul urmator: acum cateva zile eu si prietenul meu am avut contact sexual, pentru mine fiind prima data. El a avut prezervativ, insa nu si-a dat seama cand a ejaculat (nu a avut orgasm, pur si simplu a facut-o involuntar, lucru si mai ciudat), insa a facut o. Dupa ce a realizat, nu am mai continuat de facut nimic, am aruncat prezervativul si asta a fost tot. Insa ingrijorarea mea vine in acest moment cand la doar 3 zile de la act au inceput sa imi apara dureri ale sanilor, care de obicei imi apar inainte cu o saptamana de a imi veni ciclul menstrual. Nu stiu daca aceste dureri se datoreaza ejacularii lui(implicit, fecundarea oului- aparitia unei sarcini) sau acesta este un simptom normal aparut dupa astfel de activitati(dezvirginarea) ori poate aparitia ciclului menstrual. Astept raspunsuri. Multumesc!

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Prezervativul ofera protectie maxima. Si este recomandat sa intrerupa penetrarea DUPA ejacularea, asat oferind o protectie mai buna decat daca intrerupe penetrarea inaintea ejacularii. Asadar, prezervativul a fost folosit corect riscul de sarcina este practic neglijabile. Pe de alta parte, primele dureri ed sani in sarcina apar cam la 4-5 saptamani de la contactul sexual, deci nu este posibil sa ai simptome la 3 zile de la actul sexual (este insa extrem de ciudat si ingrijorator ca esti activa sexual desi nu ai ncii macar cateva informatii simple si crezi bazaconii din astea). Evident ca dezvirginarea nu produce dureri de sani (alta chestie pe care ar trebui sa o afli inainte sa iti incepi viata sexuala). Nu uita de consulatia ginecologica, obligatorie in prima luna de la inceperea vietii sexuale (banuiesc ca macar asta stiai)

| RAY a răspuns:

In primul rand esti frumoasa, in al dolea daca a avut perzevativ si nu a ejaculat in tine nu exista sanse

| 010101012 explică (pentru RAY):

Pai a ejaculat in prezervativ, cand era "in mine"

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns:

Simptomele de sarcina nu apar mai devreme de 3 saptamani de la fecundarea ovulului.
Durerile de sani sunt strict legate de activitatea hormonala a corpului tau.

| mihai69 a răspuns:

Nu ai nicio șansă să fii gravidă.
Doar foarte prost (sau deloc) informată.

| JulietteJokes a răspuns:

Păi dacă a ejaculat in pezervativ si acesta nu era spart nu poate sa fie vorba despre o sarcina.