| NecunoscutPink a întrebat:

Sunt căsătorită si recent am dat nastere minunii noastre mai exact acum 3 jumătate... am încercat cu soțul meu de 2 ori sa ne reîncepem activitatea sexuală dar de ambele ori a fost fără rezultat adică soțului meu nu ii merge " motorul" ca sa zic asa, zice ca ii rămâne blocat (adică se ridica puțin atat)si nu înțelege de ce... Oare nu mai este atras de mine sau e doar o etapa si toti trecem prin asta?

7 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Este atras fizic de tine? După ce ai născut, ai rămas cu kg în plus şi o piele lăsată sau ți-ai recăpătat silueta dorită? Nu te gândi că problema este la el, întăi uită-te la tine.

| NecunoscutPink explică (pentru FemeiaPisică):

In timpul sarcinii am luat doar 15 kg din care mi-au mai ramas doar 4 kg sa dau jos iar pielea este exact ca inainte de sarcina! Nu stiu ce sa zic...

| mihai69 a răspuns:

E ceva pe fond psihic. Cel mai bine e să apeleze la ajutorul unui specialist ca să afle cauza exactă și să o poată anula.
Și nu, nu e „o etapă", e chiar ceva serios și dacă nu caută la timp ajutor specializat, problema se poate croniciza și îi va fi mult mai greu să o rezolve.

| NecunoscutPink explică (pentru mihai69):

Asa i-am spus si eu sotului ca se gandeste la ceva si nu lasa de la sine dar el zice ca nu are niciun gand sau ceva...acum doar el stie ce are in minte!

| mihai69 a răspuns (pentru NecunoscutPink):

Nu trebuie să fie ceva conștient - tocmai aici e arta psihologului să descopere natura unui astfel de blocaj mental.
Poate fi din cauză că tu acum nu mai ești (doar) soția lui, ci și mama copilului, poate fi din cauză că te-ai schimbat fizic (orice s-ar spune, o sarcină lasă urme), poate fi din cauza lipsei activității sexuale din ultima vreme, poate fi din cauza somnului insuficient (dacă bebele mai plânge noaptea)...
Ai încercat să-i oferi un oral până la finalizare? Poate îl mai dezinhibi - deși nu aș conta prea tare pe asta.

| BlyeeetAK47 a răspuns:

Trebuie dus in service urgent pana nu expira garantia...

| simpluone a răspuns:

Este doar o etapa, insa nu toti trec prin asta, unii au "motor" de curse altii mai economic. Ar trebui sa te ingrijorezi la mai multe incercari, si iti recomand sa-ti schimbi tipul de abordare la fiecare incercare.
O vacanta sau ceva iesit din cotidian poate da un reset la "motor"!
Succes!