| OnlyTeardrops a întrebat:

Bună ziua, TPU.
Acum ceva timp am aflat că cel mai bun prieten al meu este îndrăgostit de mine.
Nu știu cum să reacționez.
Problema e că eu sunt îndrăgostită de alt băiat.
Dar. nu știu. Nu știu ce simt pentru cel mai bun prieten al meu.
Parcă. e ceva mai mult decât un prieten.
Dar nu e iubire.

Ce să fac? sad
Voi ce mă sfătuiți?

Răspuns Câştigător
| FaithGaga a răspuns:

"Ceva mai mult decat un prieten"... Il simti atunci ca un frate, sau? Daca nu, atunci nici tu nu mai stii ce simti. Probabil in subconstientul tau, acum ca ai aflat ca prietenul tau te place, exista o mica dorinta de a-i spune "Da, si eu te plac", dar cum am mai zis si cum ai spus chiar tu, nici tu nu iti mai dai seama de adevar. Gandeste-te bine pe cine placi, pentru ca iubire nu poate exista pentru doua persoane in acelasi timp, poate doar atractie fizica. Sau mai asteapta un timp, poate dupa iti vei da seama daca si tu il placi happy
Succes!

9 răspunsuri:
| SKuLL909 a răspuns:

Pai poti sa-i zici sincer: "nu te plac ca eu iubesc pe altcineva si cauta pe alta si tu sa nu suferi" asta doar daca esti sigura ca nai vrea sa fi impreuna cu el.

Sau poti sai dai o sansa si sa faceti "un test" de compatibilitate... Daca simti ceva petnru el alegi dintre iubitul tau actual si prietenul tau cel mai bun.happy sper ca te-am ajutat.

MULTA BAFTA

| AdElA96 a răspuns:

De cele mai multe ori prieteniile stranse intre o fata si un baiat ajung sa se transforme in iubire. Acum depinde de sentimentele tale daca ai spus ca esti indragostita de alt baiat, el stie, cum se comporta cu tine? Aceasta este decizia ta, trebuie sa te gandesti bine cu cine vrei sa fii. O zi buna sa ai!

| AnalbagBannatPeNedrept a răspuns:

Dragostea e o prostie pe care am subconstientizat-o noi ca fiind reala si avem mereu impresia ca suntem indragostiti, mai bine il alegi pe ala de iti e prieten si mai e si cel mai bun prieten, va cunoasteti va simtiti bine impreuna mi se pare perfect decat alte imbecilitati.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Si cel de care tu esti indragostita poate e indragostit de alta, asa se intampla mereu laughing
incearca cu cel mai bun prieten al tau, va fi ceva frumos pentru ca va stiti foarte bine, ai grija daca va despartiti sa ramaneti prieteni

| larystefania a răspuns:

Buna dragutza..raspunsul l-ai dat chiar u va intelegeti bine da nu e iubire parerea mea este ca ai grija de prietenul pe care-l ai si cat despre amicul cu care te intelegi bine pastreaza o distanta pentru ca u nu esti sigura de sentimentele tale ...succeskiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmmmm, esti intr-o relatie sau iubesti pe ascuns?

| BlueViP a răspuns:

Ii spui in fata, doar nu vrei sa ii dai sperante?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine este sa-i spui adevarul.Gandeste-te ca nimeni nu merita sa fie mintit. Spune-i ca il vrei alaturi de tine, dar ca prieten, nu ca iubit. Placi pe altcineva si oricat de mult ai vrea ca lucrurile sa decurga altfel, nu e asa. Sentimentele nu le poti controla.
Nu are rost sa ii dai sperante, deoarece il vei amagi.
O seara frumoasa!

| OnlyTeardrops explică:

Vă mulțumesc mult. Dacă aș putea v-aș da fundă tuturor.