| Iamfaimous a întrebat:

Buna Ziua TPU! Acum doua saptamani miercuri am facut dragoste cu sotia mea.Ciclul ei trebuia sa vina undeva saptamana trecuta miercuri, dar se pare ca intarzie. Doar ca sa fim siguri am luat saptamana asta luni un test de urina pentru a afla daca este insarcinata si a iesit negativ. Se poate sa ii intarzie ciclul mai mult de o saptamana?

6 răspunsuri:
| Kitty a răspuns:

Da, se poate sa ii intarzie mai mult din alte motive (sanatate, stres, alimentatie, etc), dar mai repetati testul de sarcina.

| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca poate intarzia in cazul in care are un ciclu menstrual neregulat. Adica nu intarzie, deoarece de fapt in cazul unui ciclu neregulat nimeni nu poate anticipa lungimea exacta a acestuia, fiindca poate sa fie mult mai lung in comparatie cu un alt ciclu. Multa sanatate!

| neutrino a răspuns:

Se poate si asta.

| Emilian65 a răspuns:

Da, poate intarzia din doua motive: sa ramana gravida sau sa aiba ceva probleme de sanatate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Testul de urina indica infectiile urinare?

| Ionescu_Marius_1980 a răspuns:

Din întrebarea ta nu am înțeles dacă sarcina ar fi una dorita sau nu.
Ca sa știu cum formulez raspunsul happy