| stefy333 a întrebat:

Buna ziua tuturor! Am o problema, sa va zic poate ma puteti ajuta...happy! In grupul in care stau eu sunt 2 fete care am aflat de ceva timp ca ma plac.Ambele sunt frumoase, fete ok! Una are 16 ani cealalta 15, eu avand 17happy. Problema e urmatoarea:eu pe cea de 16 ani o placeam de mai de mult insa nu credeam sa am vreo sansa cu ea si acum ca am aflat ca ma place si ea de ceva timp m-am simtit ca in al noualea certongue.Insa cea de 16 a plecat in Grecia si urmeaza sa vina pe 1 sep iar in tot acest timp cea de 15 se da zilnic la mine si eu nu stiu ce sa fac, e frumoasa, de placut nu pot zice ca o plac(poate doar o atractie sa zic asa) insa rezist f greu tentatiei...cand se da asa pe langa mine simt nevoia sa o sarut insa ceva imi zice NU!

Eu i-am promis celei de 16 ani ca o voi astepta pentru ca ea se temea sa nu o insel cu cealalta(ea stie ca cealalta ma place) si nu vreau sa nu ma tin de promisiune ca pe urma o sa imi fie rusine sa mai dau ochii cu ea... dar totusi e foarte greu sa rezist inca 3 sap sub presiunea celei de 15 ani! Ambele sunt fete sensibile, aceeasi zodie(varsator), eu sunt rac...si nu stiu cum sa termin treaba asta ca totu sa fie ok si sa nu stric amicitia cu una din elethinking

Voi ce ati face in locul meu? Astept pareri, va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| utilizatortpu a răspuns:

Nici una nu este bună. Caută o prietenă care să nu fie stăpâna ta, că dacă ajungi proprietatea unei fete, ai pus-o. Dar dacă eşti gelos, alege una din ele, că sunt credincioase vărsătoarele. Nu ţi-o poate sufla altul dacă este iubita ta. Dar sunt şi agăţătoare rău.Greu scapi de ele. Şi apoi la vârsta la care eşti, nu este o problemă mare, până pe la 35 de ani, tot să alegi. Şi mai fi frate şi serios, adică nu mai gândi cu "Gogu", încearcă să şi comunici cu fetele şi să ai cuvânt. Dacă ai promis că vei fi băiat cuminte, ţine-te frate de cuvânt. Dar tu faci cum faci şi una două ajungi pe lângă cealaltă. Te trage aţa nebunule happy, că dacă nu ai ce face normal că stai după gagici, că asta doar te interesează pe tine şi nu numai pe tine. Ce garanţii ai, că cea care se va întoarce, va reveni cu aceiaşi dorinţă în ea, adică să se "pupe" cu tine?! Dacă îi trece până se întoarce, ce faci?! Joci la două capete?! Omul din greşeli învaţă, nimeni nu s-a născut învăţat în materie de fete. Lasă că înveţi şi tu din mers.

20 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Asteapt-o daca ai promis ca o astepti. Si daca crezi ca nu rezisti tentatiei (tipei de 15 ani) ai putea sa o eviti... Sa nu ii mai dai ocazia sa se dea la tine...

| Pho3nix a răspuns:

Eu zic sa o astepti pe fata de 16 ani.
I-ai promis ca o astepti, nu trebuie sa o dezamagesti.

| Linda a răspuns:

Daca nu poti sta acum trei saptamani rezistand tentatiei, cum vei putea cladi o realtie de incredere care sa dureze o viata? Inchizi usa, iti iei o carte buna, mergi cu tatal tau la pescuit (pesti). Doar nu locuiesti cu cea de a doua in acelasi apartament. Posibil sa nu fi pregatit pentru o relatie serioasa daca nu reusesti barbateste sa spui nu.

mira
| mira a răspuns:

Promisiunea.3 saptamani trec repede.

| Nastia a răspuns:

Poi, daca ai promis fetei de 17 ceva, trebuie sa te ti de cuvant. da-i de inteles fetei de 15, chiar daca ti-e greu, k ii esti fidel celeilalte, ...3 saptamana nu e atat de mult timp, vei regreta foarte mult daca nu vei astepta.
dorinta nu trebuie sa fie mai puternica/importanta decat o promisiune persoanei la care ti cu adevarat.

| Dan a răspuns:

Incearca sa ai legatura cu fata de 16 ani, nu cu cea de 15 ani.Ai promis, ce fel de baiat esti? Succes!

| JackieSue a răspuns:

Fa ce crezi ca e mai bine.Eu de exemplu as astepta-o pe aia de 16 ani...si as vedea daca ma mai atrage la fel de mult ca inainte.Si daca a mai scazut dragostea pentru aia de 16 ani atunci as alege-o pe cea de 15...si i-as zice celei de 16 ani d c o aleg pe ailalta.Asta e... oricum va trebui sa-i "frangi" inima uneia dintre ele.

| sorin a răspuns:

Daca ai 2 alege una de care iti place cel mai mult si te simti mai bine in preajma ei, si ai rezolvat problema.

| sorin a răspuns:

Danutsa, promisiunile sunt facute sa se incalce.winking

| Andreeagen a răspuns:

Poi ce ar fi sa vb k fata aia de 15 ani sa ii zici ce sentimente ai pntr cealalata si ii ex k intre voi nu poate fi nimic .mai ales dn cate am inteles ca si u o placi pe aia de 16 asa ca ast pe fata aia si mult succes in continuarehappy

| ing. a răspuns:

Eu zic sa iti respecti promisiunea si sa o astepti pe fata de 16 ani.happy
Dar. daca in timpul asta de 3 saptamani, o sa ajungi sa-ti placa mai mult de fata de 15, tot trebuie sa o astepti pe cealalta, si sa ii explici.winking
Insa daca iti va place tot de ea, incearca sa faci fata de 15 sa inteleaga ca nu esti interesat de ea.winking
Incearca sa te dai indiferenthappy
big hug

| CenturyChild a răspuns:

Pai eu zic sa nu incalci promisiunea fata de fata pe care o placi (care e in Grecia) dar poti sa fi dragut si cu cealalta (pana la o limita cat sa nu iti incalci promisiunea). In functie de firea fetei de 15 ani poti sa incerci sa ii explici situatia (daca crezi ca va intelege ) daca nu poti sa fi doar amabil. Daca sa zicem ca alegi numai una si pe cealalta o lasi balta, cea din urma s-ar putea sa se supere pe tine + ca nu se stie daca te certi cu una ramai cu cealalta >)

| Alex >D a răspuns:

Pai... fa-o pe una sotie si pe una amanta. cat o tine... dupa aia ramai cu amanta happy daca e asa cum zici...

| eek a răspuns:

Eu zic sa o alegi pe cea care vine in septembrietongue

| just4fun_8801 a răspuns:

As incerca sa jonglez cu aman 2, daca nu se poate viata fete mai gasesc happy Dar lund in considerare varsta ta si a lor as zice sa o astepti pe cea pe care o placi daca chiar merita, daca nu fa ce crezi happy

| Danutsa. a răspuns:

O promisiune nu se incalca!

Respecta-ti promisiunea happy!

| bonny a răspuns:

Alegeo pe care iti place nu dupa placul lor

| quintul a răspuns:

Esti tare, ai de ales dintre 2 fete. Multi ar vrea sa fie in locul tau laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca esti rac mergi cu spatele nu? deci poti sa dai din greseala peste aia de 15. dac inseli si te afla aia de 17...iti scapara una doua peste ochi de mergi cu spatele cati incurca telecomanda.deci tot rac ramai.stii tu ce ai facut.numa ca vrei si cu ...aia in fund si cu sufletu-n rai... da nu se prea poate.

| stefy333 explică:

Cea care e plecata ma cauta foarte des si ma intreaba ce fac/cu cine stau/zice ca ii este dor de mine si asmd...deci asta ar putea fi o garantie zic eu! Si problema cu a doua e ca o vad zilnic si sta numa cu mine, indiferent ce i-as spune ea tot cu mine vrea sa stea!