| andreirobert15 a întrebat:

imi place de cea mai buna prietena a mea, o cunosc de 2 ani, acum iesim foarte des, as vrea sa ii spun ca o plac dar faza e cum sa ii spun fara sa stric amicitia pe care o avem acum in caz de imi zice nu?
ea e tipul de fata care daca nu-i convine ceva iti zice pe fata!
si nu as vrea sa risc amicitia noastra!

2 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Daca nu risti nu castigi.

| Elena018 a răspuns:

Daca nu ii vei spune ca o placi nu vei mai putea sa o vezi ca pe o prietena pentru ca ai altfel de sentimente pentru ea. Incearca sa te apropii subtil de ea incat sa aiba banuieli ca o placi, iar daca nu pare deranjata ii poti spune ca o placi. Astfel nu strici prietenia cu ea.