| Cineva_2400 a întrebat:

Ultimul contact sexual (protejat) a fost pe data 22 Decembrie. Iar menstruatia a venit exact cant trebuie pe data de 31 Decembrie. Iar acum este deja data de 2 Februarie, iar menstruatia nu a venit inca.Este doar o intarziere? Dupa cate zile de intarziere ar trebui sa ma ingrijorez? Nu am mai avut alt contact sexual de atunci.Multumesc.

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E o intarziere mica, deocamdata nu e cazul sa te gandesti la sarcina, mai ales ca este extrem de putin probabila. Totusi, in a opta zi de intarziere fa un test de sarcina si apoi du-te l ginecolog. Desi cred ca iti va veni menstra inainte de a opta zi

| Crisu a răspuns:

Mai asteapta! Nu ai de ce sa-ti faci griji momentan.

Abh
| Abh a răspuns:

Cum anume te-ai protejat la ultimul contact sexual?

Abh
| Abh a răspuns:

Daca ai avut deja o menstruatie( cea din dec.), nu cred ca e cazul sa te ingrijorezi.Va veni si urmatoarea.

| Andru1996 a răspuns:

Nu nu ai de ce sa te ingrijorezi...este o simpla intarziere...ca sa ramai insarcinata ( pentru ca banuiesc ca de'aia te ingirjorezi) trebuie sa indeplinesti niste conditii din ce ai zis uh acolo aceste conditii nu le implinestiwinking deci te asigur 100% poti sa stai calma

| Buttercup30 a răspuns:

A intarziat mult, si trebuie sa te duci neaparat la ginecolog.
Asta o sa-ti raspunda si brigaela pentru ca am mai vazut raspunsurile la intrebari de genu asta happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este intarziere, mai ales daca ti-ai inceput-o de curand. Daca nu ai avut contacte nu te mai stresa pentru ca stresul face menstruatia sa vina mai tarziu. Probabil ai umblat cu mijlocul jos si cu piciorele pe gresie si deasta.Imbraca-te mai bine si fa-ti o baie fierbinte la picioare, am auzit ca face menstruatia sa vina mai repede.Succes:*

| Cineva_2400 explică:

Mi-am inceput viata sexuala de curand, cam de doua luni.Brigaela ce parere ai? Te rog frumos un raspuns!

| Cineva_2400 explică:

Prietenul meu a folosit prezervativul.Nu a intarziat mult, cam 2 zile.Trebuia sa imi vina pe cam pe 31 Ianuarie, si suntem in 2 Februarie.

| Cineva_2400 explică:

Multumesc tuturor!:*, si multumesc mult Brigaela pentru informatii!:*O sa revin daca o sa mai am probleme!