| AndresDarie2000 a întrebat:

Bună ziua. Vă rog frumos să mă ajutați și pe mine. E normal ca un băiat să aibă mereu erecție când iubita îl alintă, îi spune vorbe frumoase? Dar nu îl excită, nu îi pune mâna pe organul genital. Doar îl alintă verbal și atât. Dar după ce iubita lui nu îl mai alintă, nu mai are erecție. E normal să se întâmple așa sau are o problemă?

Mulțumesc

8 răspunsuri:
| AndreeaWTS a răspuns:

E un băiat cam prea încărcat hormonal.
Nu e anormal dar nu e nici normal.
Realizezi că cel care intră în erecție e creierul. Pentru că nu cred că iubita reușește să comunice direct cu organul genital. happy

| AndresDarie2000 explică (pentru AndreeaWTS):

Mulțumesc mult. Dar dacă stă mai la depărtare de ea și tot este alintat, nu mai are erecție. Ci doar când îl alintă, îl îmbrățișează și stă aproape de ea.

| AndresDarie2000 explică (pentru AndreeaWTS):

Și să aibă 21 de ani. Nu cred că mai are așa de mulți hormoni ca în perioada pubertății/adolescenței. De asta mă tot întreb...

| AndreeaWTS a răspuns:

21 de ani nu e o vârstă la care să consideri că te-ai "calmat" atunci când nu ai o viață sexuală suficientă.
Dacă ar avea o viață sexuală regulată, probabil s-ar mai "depresuriza" și nu s-ar mai întâmpla așa.

| AndresDarie2000 explică (pentru AndreeaWTS):

Dar mă gândesc așa. Poate o iubește foarte mult și e foarte atras de ea. Normal că are o tensiune emoțională, poate și puțin sexuală. E normal. E ca și cum băieții când se trezesc dimineața, au penisul în erecție. E ceva normal, nu?

| darrio2007 a răspuns:

E normal. Hormonii se agita la varsta lui. Daca nu ar fi asa, pentru el, ar exista o problema.

| Emilian65 a răspuns:

Da este normal.

| Violleta2022 a răspuns:

Erectiile sunt generate de ce este in creierul baiatului.
Nu-i nevoie sa-l alinte iubita sau sa-l atinga, fiindca tu poti avea erectie si daca esti singur acasa, inchis intre 4 pereti, fiind suficient doar un gand erortic, ca erectia sa apara instantaneu.