| ƒαηтαααα a întrebat:

Va rog sa ma ajutati...
M-am inscris la facultate la Bucuresti la Pedagogia Invatamantului Primar si Prescolar. Nu sunt nici ADMISA, dar nici RESPINSA. Sunt pe LISTA DE ASTEPTARE. Va rog sa-mi explicati ce inseamna asceasta "lista" si ce trebuie sa fac...
Scuzati categoria, si multumesc pentru raspunsuri!

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Inseamna ca ai putea fi admisa daca o parte din cei aflati deasupra ta vor renunta (fiindca au luat la facultati mai bune).

| Necunoscut112 a răspuns:

Unii care au intrat nu vor confirma ocuparea locului, aşadar vor fi contactaţi celdin lista de rezervă. Dacă eşti în primii din lista de rezervă ai şanse sa prinzi loc.

| Necunoscut112 a răspuns:

Cu siguranta găseşti mai multe informatii exacte in metodologie, pe site-ul facultăţii.