| SamsungElectronics a întrebat:

Bună ziua!

Vreau să vă spun că am terminat liceu, clasa a 12 a, am făcut 3 ani de profesională și după încă 2 ani de liceu în total 5 ani de liceu și problema este că în acești 5 ani de liceu nu prea am avut noroc să am o iubită așa cum au alți băieți sau cum au avut alți băieți în anii de liceu, am fost refuzat de multe fete, altele nu vor relații, altele au iubit, la alte fete le plac de alți băieți :((( și după atâtea fete câte m-au refuzat, am observat că nu am noroc în dragoste. Stiu am mai repetat chestia asta că nu am noroc în dragoste și îmi cer scuze că o mai zic și o mai vedeți, dar mă apasă pe suflet, apropo de vârstă am 19 ani și până la vârsta asta nu am avut și eu o iubită, nu prea am stat cu o fată mai mult de o săptămână de exemplu de joi până sâmbătă și la alți băieți relațiile durează și un 1 sau 2, adică mai multe decât am stat eu cu o fată, frate mai mult de o săptămână nu pot considera relație :(((. Când îi văd pe alți băieți mai mici decât mine de 17 ani și 16 ani și 15 ani că au iubite mă face să mă simt nasol, eu acum că am terminat liceu vreau să merg la muncă să îmi fac și eu niște bani frumos așa ca tot omul. Vă las aici contul meu de Facebook să vedeți cum arăt, poate și din cauză că sunt urât nu am parte și eu de o fată :(((.

Uite vă las aici profilul meu de Facebook și să vedeți cum arăt, poate și din cauza că sunt urât nu am noroc la o fată :(((

https://www.facebook.com/andrei.ramor.52

Mulțumesc!

9 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Si după atâtea fete câte mau refuzat observat că nu am noroc în dragoste.
Stop. Fetele te-au refuzat.
Am observat că. Aceasta nu este o observație. Norocul, dependența ta de noroc, de șansă, de destin, este o interpretare, nu o observație. Ce face această interpretare? Te scoate din ecuație pe tine ca persoană responsabilă de acțiunile sale și de rezultatul lor, dă vina pe factori exteriori, numiți noroc, șansă, destin. Deci orice ai face tu de acum încolo e zadarnic, căci norocul decide rezultatul, nu tu. Simți cum îți bagi singur bețe în roate?
și la alți băieți relațiile durează și un 1 sau 2. De ce compari cu ei? Spui că la ei durează. Adică relația este ceva autonom, care sau durează de la sine, sau nu durează, cazul tău. Nu este așa. Ea nu este ceva în sine, ci este ceva dinamic, cei doi fac ceva împreuună din care rezultă durata. Tu ce ai făcut, sau nu ai făcut în fiecare caz?
Când îi văd pe alți... mă face să mă simt nasol. De ce? Cum te simți nasol, adică cum, ce simți? Iar te compari cu alții, iar compari mere cu pere?
... vreau să merg la muncă. Și ce te împiedecă să mergi la muncă,
dacă asta vrei?
M-am uitat la profil, am văzut pe el 601 prieteni, printre ei și fete. Cu frumusețea n-ai nimic, ești un pic mai frumos ca dracul iar asta este suficient.

| Goete a răspuns:

Ai terminat "liceu" si nu stii sa articulezi.

Dar te duce mintea sa pui un anunt matrimonial pe TPU.

| Nirvanaaa a răspuns:

Cu cat alergi mai mult după o relație și te compari cu alții care au, cu atât nu o sa ai una.
Fii si tu mai increzator. Daca incepi cu atitudinea ca "sunt urat și ghinionist" d-aia nu merge. Noi fetele simțim asta și nu ne atrage tiparul de genul. Nici sa fii snob, dar nici sa ai o părere proasta despre tine.

Cauta-ti niste aspiratii in viata, ai terminat liceul, ești în perioada tinereții, pune-ți viața la punct și va veni și fata, nu te mai stresa atât.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ești urât deloc și nu arăți rău deloc.

Ar trebui să ai minim 2 gagici slabe și frumoase.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inițiator - ia vezi dacă semeni cu ăsta din poza asta?

https://retetesivedete.ro/wp-content/uploads/2020/10/oana-zavoranu-sot.jpg

Una ca aia de lângă ăla îți trebuie și ție, să nu te uiți la altele.

| Together a răspuns:

Nu-mi dau seama cat de inalt esti, dar ce vad acolo nu e sa nu se uite nicio tipa la tine. E ceva in cum te comporti ce le indeparteaza.

Oricum, la 19 nu e asa de neconceput sa nu fi avut relatii. In 2-3 ani o sa ai cu siguranta.

| DARLINGx a răspuns:

Îți poți căuta o iubită pe un dating, care să te iubească.
Sunt o grămadă de fete singure, și avea noroc într-o zi și îți vei găsi o iubită happy

| Danny28 a răspuns (pentru DARLINGx):

Fetele de pe site-urile și aplicațiile de dating vor doar urmăritori pe Instagram, nimic mai mult.

| Kiran a răspuns:

Sincer, nu ai ceva ce sa atragi o fata. daca nu esti dragut, lucreaza la "benevolenza", adica sa intelegi modul de comportament / gandire al unei persoane.
Pozele. nu le mai fa. clasic. ai atatea programe, pune ceva filtre, adu putina imbinare a culorilor. arata prin ceea ce arati ca nu esti perfect, dar poti sa devii oricand un "zeu".
De ce am impresia ca te comporti ca un adult cu respectiva fata? Gen. arata-i partea ta sensibila (nu prin plans sau bocete, ci prin compasiune si modul de exprimare) + de ce nu te-ai informat daca X are iubit sau e placuta de cineva si ea asteapta "declaratia" ca sa nu ai zeci de infrangeri?
Ultima parte a raspunsului meu e sa nu iti pese ca cineva are iubita. aia e, unii au si vor suferii, tu n-ai si pretinzi ca vrei sa suferi, vezi tu. poti vedea cupluri cu zeci de ani de relatie. dar doar ei stiu daca merge cum voiau sau totul e doar. un vis