| anonim_4396 a întrebat:

Bunaahappy Am si eu o intrebare pentru voi. Am un amic foarte dragut, e cu mine in scoala. Si vad ca lui in ultimul timp a inceput sa ii placa de mine. Adica ma ia mereu in brate si ma tine de mana si imi face complimente ...si de-asta intelegeti voilaughing... dar eu nu prea stiu cum sa reactionez. adicaa. nu vreau sa par indiferenta, dar nici disperata dupa el.
Cum sa ii dau de inteles asta? ca ma simt bine cand stam impreuna si ca ma simt bine cand flirteaza cu mine. dar fara sa par innebunita dupa el?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Fi serioasa si incearca sa nu razi mult. Asa isi va da seama ca nu ajunge nicaieri cu tine.

| Alyyynu a răspuns:

Din cate am dedus eu din textul de mai sus si tie iti cam place de el.
Ai putea incepe sa-i dai semne in aceasta directie, dar nu prea agresive ca sa nu-l sperii, daca e mai timid; acum depinde de la om la om, poti sa ii sari la gat sa-l saruti si il lasi fara cuvinte, apoi ca sa nu pari "innebunita" dupa el, poti sa-i spui...
am vrut sa vad cum reactionezi.
Sau mai usor:
Poti incepe sa-i ceri un pupic, pe obraz sa vezi cum reactioneaza, sau sa il premiezi tu cu un pupic pentru ceva ce a facut bine...

| oana_4978 a răspuns:

Lasa lucrurile sa mearga de la sine si cel mai important nu te pripii

| Faranume_5358 a răspuns:

Fii tu insuti...se observa cand te simti bine in preajma unui om si o sa vezi ca isi va lua inima in dinti in mai putin de o luna si te va intreba daca vrei sa fiti mpreuna,,, garantat 100% sa imi raspunzi aici daca nu se intampla asa pls