| anonim_4396 a întrebat:

Nu mai stiu ce sa fac si va rog pe voi sa ma ajutati. Problema mea e urmatoarea: eu sunt in clasa a 11-a, iar in clasa cu mine e un baiat care ma place. E foarte de treaba si dragut si se poarta mereu frumos cu mine si imi face complimente si ma ia in brate si bla bla intelegeti voi. De revelion am stat putin impreuna la o petrecere si am dansat si m-a tinut in brate tot timpul si parca era fericit ca eram eu acolo. Problema mea e ca m-am indrgostit de el, si nu vreau. Dar nu stiu ce sa fac, pentru ca imi place sa fiu in preajma lui si sa vorbesc cu el. si parca atunci cand ma tine in brate si ma ia de mana simt ca imi sare inima din piept. vad ca el a ramas de cateva saptamani la acelasi stadiu: vorbim si ne vedem cateodata, dar nu m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el.
Si de fapt asta ma sperie cel mai mult pe mine... ca il plac enorm dar nu vreau sa fiu cu el, pentru ca suntem colegi de clasa si ar fi asa ciudat... si nici n-am putea sa ne ascundem la nesfarsit de colegi. Sper ca ma puteti voi ajuta: sa renunt la tot si sa incerc sa il uit, desi imi va fi greu pentru ca ne vedem in fiecare zi la scoala? sau sa ii dau si eu de inteles ca il plac, sperand ca va face el primul pas?

Răspuns Câştigător
| 2M31 a răspuns:

Heibatting eyelashes
Uite cum sta treaba...eu zic ca ar trebui sa-i dai de inteles ca il placi.Stii,e destul de ciudat faptul ca sunteti colegi de clasa dar acest lucru n-ar trebui sa te sperie.De ce sa dai cu piciorul unei sanse care te-ar face fericita? Nu e un lucru bun[-x.
Si ce conteaza daca toate fetele sunt in limba dupa el? Daca pe tine te place ar trebui sa fii mandra, nu toti avem oportunitati din acestea.batting eyelashes
Sper ca am fost de folos>big grin

9 răspunsuri:
| Fifylici a răspuns:

Hei kid!
Ar trebui sa te bucuri.Stiu cum e sa ti se intample ceva desi nu vrei iar cel mai ciudat este ca esti constient dar nu poti face nimic sa impiedici asta. Daca va placeti reciproc, nu vad de ce nu ar merge iar teama ca colegii ar afla nu i vad rostul, adica una mie mi-ar place asa as fi mai aproape de el, poate ca m-as muta si cu el banca si am avea timp mai mult pentru noi, eu una daca as avea iubitul in clasa cred ca l-as privi non stop, ne-am vb numai din priviri si as face gesturi care sa arate ca noi ne placem, si cred ca si colegii vostri s-ar bucura pentru voi.
Mult succes!

| yoanna11 a răspuns:

Cel mai bine dai si tu de inteles ca il placi, si nu trebuie sa va ascundeti de colegi, nu e prima si ultima dragoste intre colegi.eu zic sa va dati o sansa.ca e pacat ca voi sa va iubiti si sa nu fiti impreuna.si poti sa faci si tu primul pas, nu neaparat sa-l faca el, nu mai conteaza acum cine face primul pas, acum doar de la un sarut esti deja impreuna cu pers aea...asa ca Succes:*

| Papusik_4304 a răspuns:

A2 varianta. daca il placi cu adevarat da'i de uinteles. dar lasa'l pe el sa faca primul pas. si ce importanta au colegi daca el te place si tu il placi sti poate cu timpul o sa ajungety o pereche minunata:p

| Rapture a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa ii dai si tu de inteles ca il placi, si sa astepti sa faca el primul pas, daca tu nu ai curajul sa o faci. E cel mai bine. De ce sa pierzi ceva si sa suferi.stiind ca probabil il poti avea.doar de ochii celorlalti? Aici ceilalti fiind colegii vostrii de clasa. din cate spui tu. Eu te sfatuiesc sa iti iei inima'n dinti si sa. ii dai de inteles ca si tu il placi. Incercarea moarte n'are.happy
Daca tot il iubesti, ai putea trai cu sentimentul ca ai ratat ocazia de a'l avea? happy

| xJuke a răspuns:

Pai chestia cu colegii nostri e urmatoarea...
el e un fel de vedeta clasei. stiti voi fiecare clasa are asa ceva.
si toare fetele sunt in limba dupa el.
Mie la inceput chiar nu mi-a placut de el, adica eram indiferenta...
dar apoi el a inceput sa se apropie de mine si asa a inceput totul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ii dai de inteles si va face el primul pas.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca u nu ii dai de inteles ca il placi va crede ca il ignori, eu ti-as sugera sa ii spui cumva ca il placi, si sa il lasi pe el primul ca sa faca primul pas, asta iti va arta ca ii pasawinking

| andreea1995 a răspuns:

Eu cred ca nu vrei sa te indragostesti de el din cauza colegilor, te gandesti ca vai ce vor spune
nu iti face griji se vor obisnui cu ideea poate chiar o sa le placa
sti cum e daca nu risti nu castigi
daca ti-e groaza sa ii zici ca iti place de el atunci da-i de inteles
oricum iti urez succes!

| TheKillerOlive a răspuns:

Uite, draga Kida3lollz parerea mea, ca fiind o persoana din afara relatiei, ar fi ca in cazul in care il placi, sa nu renunti, sa te mai calmezi putin, in sensul sa esti foarte agitata si sa incerci sa-l atragi oarecum, adica daca esti nerabdatoare, grabeste lucrurile discret, stii vorba aia grabeste. te incet!